Rossosz: Gmina na podium w rankingu "Wspólnoty"

  • 7.11.2018, 11:39
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Rossosz: Gmina na podium w rankingu "Wspólnoty"
Pismo samorządowe "Wspólnota" podsumowało wydatki  inwestycyjne finansowane ze środków Unii Europejskiej w latach 2014- 2017 w kategorii: "gminy wiejskie". Gmina Rossosz uplasowała się w rankingu na zaszczytnym, drugim miejscu.

– To sukces wszystkich urzędników, którzy pracują w naszej gminie – podkreśla wójt Kaziemierz Weremkowicz. Wyniki rankingów, dotyczące sukcesów, jakie osiągnęły samorządy w zakresie finansowym, ekonomicznym, infrastrukturalnym i społecznym ogłoszono w październiku w Katowicach, podczas uroczystej gali w ramach XVI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Gminie Rossosz przyznano drugie miejsce za wykorzystanie funduszy unijnych spośród 1548 gmin wiejskich.

– Dane niezbędne do opracowania rankingu zostały zaczerpnięte  z badań GUS i sprawozdań budżetowych samorządów – informuje wójt. Gmina w latach 2014- 2017 uzyskała dotacje w wysokości 4736, 50 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca, co przełożyło się na tak wysoką pozycję .w rankingu. Dyplom za przyznane II miejsce odebrał jej włodarz.

 

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe