Międzyrzec Podlaski: Walczymy o dobro naszych dzieci

  • 08.11.2018, 09:24
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Walczymy o dobro naszych dzieci
Rodzice dzieci z klasy 1b Szkoły Podstawowej nr 2 w ZPO nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim od początku roku szkolnego starają się wyegzekwować zmianę składu osobowego klas pierwszych. Podłożem konfliktu jest ich zdaniem niesprawiedliwy podział dzieci.

Zdaniem protestujących dyrektor stworzył klasę elitarną, uniemożliwiając innym prawidłowy rozwój. Dlatego złożyli na niego i jego zastępczynię skargę do burmistrza i rady miasta. Podpisali ją rodzice 18 z 19 uczniów. - Jak to możliwe, że dziecko z sąsiedniej klatki jest w klasie 1a, a nasze w 1b? - pytają.

- Skarga nie ma na celu dyskryminowania, bądź ośmieszania jakiegokolwiek dziecka z uwagi na niepełnosprawność bądź niegotowość edukacyjną. Uważamy, że obecna struktura klasy 1b nie pozwala na prawidłowe prowadzenie zajęć – podkreślają rodzice. Mówią, że próbowali rozmawiać z dyrekcją, wnosząc o dokonanie nowego podziału, jednak za każdym razem spotykali się z odmową. Wzięli więc prawnika, postanowili też złożyć skargę do Rzecznika Praw Dziecka. 

Dyrektor placówki Grzegorz Kowalczyk zaznacza, że kilkakrotnie już spotkał się z rodzicami, wyjaśniając im w jaki sposób dokonano podziału na klasy. - Rodzice nie przyjmują do wiadomości moich wyjaśnień, nadal domagając się ponownego utworzenia klas. Od momentu rozpoczęcia roku szkolnego nie jest to możliwe bez zgody rodziców wszystkich klas, a takowej nie mam - podkreśla. Nie rozumie też, na jakiej podstawie rodzice twierdzą, że dzieci są "słabe". 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 45

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe