Jakie korzyści płyną ze zoptymalizowanej pod wyszukiwarkę Google strony WWW?

  • 8.11.2018, 09:40
  • Artykuł Partnera
Jakie korzyści płyną ze zoptymalizowanej pod wyszukiwarkę Google strony WWW?

Aby w internecie stworzyć rozpoznawalną markę możemy dziś posłużyć się dwiema sprawdzonymi metodami. Pierwszą z nich pozostaje klasyczne pozycjonowanie, czyli dostosowywanie strony do wymogów wyszukiwarki aż do momentu, kiedy wskoczy ona na szczyt rankingu branżowych WWW. Druga zaś zakłada reklamowanie naszej zawartości i produktów na czołowych lokatach Google bez konieczności spełniania wyśrubowanych wytycznych i określana jest mianem linków sponsorowanych. Poniżej postaramy się powiedzieć o tych odmiennych drogach nieco szerzej.

Jak działa SEO i pozycjonowanie?

SEO rozwijane jako Search Engine Optimization to optymalizacja strony specjalnie dla wyszukiwarek internetowych, czyli wszelkie dostosowania witryny do wskazówek kalifornijskiego giganta.  Specjaliści w tym wypadku zajmują się takimi zagadnieniami naszego WWW jak szybkość ładowania, struktura i mapa strony, ale także adekwatne użycie meta opisów czy tagów HTML. Oprócz tego fachowiec zadba także o przejrzystość i atrakcyjność wizualną oraz stronę funkcjonalną projektu kierując się zasadami User Experience oraz wypracowanym przez lata poczuciem estetyki. Warto jednak wspomnieć, że chociaż SEO pozostaje fundamentalnym i wyjściowym ogniwem w pozycjonowaniu, całość procesu, który wywalczy nam topową lokatę w wyszukiwarce, zakłada jeszcze chociażby skuteczny i przyciągający ruch organiczny content marketing oraz budowanie linków. Im więcej odnośników do naszej strony będzie przekierowywało ruch z ważnych i wartościowych miejsc wirtualnej rzeczywistości, tym bardziej niezachwiana stanie się nasza pozycja – przypomina doświadczony pozycjoner z wrocławskiej agencji Afterweb. Pozycjonowanie stron posiada jedynie ten mankament, iż na efekty prowadzonych prac będziemy musieli najczęściej poczekać nawet kilka miesięcy. Kiedy już jednak osiągniemy cel, inwestycja i czas szybko zwrócą się nam z nawiązką.

Na czym polega reklama w Google Adwords?

Narzędzie do konfigurowania kampanii reklamowej wprost w wyszukiwarce posiada wiele meandrów i zagadkowych dla laika ustawień, dlatego najlepiej konfigurację kampanii zostawić komuś doświadczonemu na polu marketingu linków sponsorowanych. Zaletą Adwords w stosunku do pozycjonowania jest niewątpliwie natychmiastowość ich działania oraz nieograniczony zasięg – przy pomocy promocji w banerach Google, wyświetlanych zawsze na szczycie listy rezultatów, trafimy do szerokiego grona odbiorców a przy dobrych ustawieniach zapłacimy tylko za internautów zainteresowanych naszą ofertą, a więc tych klikających w reklamę. Marketing typu Pay Per Click będzie natomiast działał tak długo, na jak długo wystarczy określony przez nas wcześniej budżet. Ta metoda jednak o wiele lepiej sprawdza się jako uzupełnienie wysiłków pozycjonowania, stąd wiele konkurencyjnych marek korzysta z obu technik jednocześnie.

Artykuł Partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe