Międzyrzec Podlaski: Recytowali patriotyczne wiersze

  • 11.11.2018, 08:00
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Recytowali patriotyczne wiersze
Konkursem recytatorskim uczcili uczniowie międzyrzeckich szkół setną rocznicę odzyskania niepodległości. Najlepsi okazali się Antoni Żak, Kinga Golec i Weronika Myszka.

Finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Patriotycznej odbył się 26 października w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1. Udział wzięli w nim zwycięzcy eliminacji szkolnych ze wszystkich miejscowych placówek oświatowych. Zmagania swym patronatem honorowym objął burmistrz Zbigniew Kot. W jury zasiadły wieloletnie nauczycielki języka polskiego: Krystyna Kornacka, Wacława Bagłajewska i Jolanta Adamczyk.

Uczniowie zmagali się w trzech kategoriach wiekowych. Po wysłuchaniu wszystkich konkursowych prezentacji wyłoniono zwycięzców. W kategorii "klasy I-III" najlepszy okazał się Antoni Żak z ZPO nr 3, w kategorii "klasy IV-VI" – Kinga Golec z ZPO nr 1, a wśród przedstawicieli najstarszych roczników szkół podstawowych oraz gimnazjów triumfowała Weronika Myszka z ZPO nr 3. Krystyna Kornacka podkreśliła bardzo ciekawy dobór repertuaru i rzetelne przygotowanie  finalistów. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZPO Nr 1. Zwieńczeniem spotkania była prezentacja wierszy i fragmentu prozy przez zwycięzców poszczególnych kategorii.

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe