Biała Podlaska: Komitet Stefaniuka nie będzie prostował ulotki

  • 13.11.2018, 14:44
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Komitet Stefaniuka nie będzie prostował ulotki
Proces w trybie wyborczym wytoczony przez komitet Michała Litwiniuka komitetowi Dariusza Stefaniuka zakończył się ostatecznie umorzeniem postępowania.

Wyrok w pierwszej instancji zapadł w piątek, 2 listopada, czyli tuż przed ciszą wyborczą. Sąd nakazał pełnomocnikowi komitetu PiS, z którego startował Dariusz Stefaniuk, sprostowanie, nieprawdziwych – jak uznał informacji o nadwyżce. Pełnomocnik miał to zrobić w formie odpowiedniej treści zamieszczonej na stronie wskazanego przez skarżącego portalu. Z uwagi na nadchodzącą ciszę wyborczą, sąd wyznaczył termin publikacji do godz. 23.55 w piątek.

Komitetowi PiS przysługiwało prawo do złożenia odwołania, co też zrobiono w formie zażalenia na postanowienie I instancji. Prawomocne postanowienie w tej sprawie zostało wydane już po drugiej turze wyborów. "Zażalenie zostało nadane za pośrednictwem poczty e-mail w dniu 2 listopada 2018 roku, zaś do Sadu Apelacyjnego w Lublinie wpłynęło w dniu 5 listopada 2018 roku o godzinie 10.48. Na rozpoznanie zażalenia Sąd Apelacyjny ma 24 godziny, przy czym (...) jeśli koniec terminu wykonania czynności określonej w kodeksie przypada na sobotę albo na dzień ustawowo wolny od pracy, termin upływa pierwszego roboczego dnia po tym dniu." - wyjaśnia w uzasadnieniu do postanowienia wydanego 5 listopada sędzia Ewa Popek.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 46

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe