Biała Podlaska: Mieszkańcy zostali bez parkingu

  • 20.11.2018, 14:30 (aktualizacja 20.11.2018 17:53)
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Mieszkańcy zostali bez parkingu
Na ul. Wroczyńskiego 2 mieszkańcy kłócą się o miejsca parkingowe. Jak informuje jeden z nich, pomiędzy sąsiadami dochodzi do sprzeczek, które często kończą się przyjazdem policji lub straży miejskiej. Zdaniem naszego rozmówcy problem wynika z tego, iż miejsca dla samochodów zostały sprzedane przed dewelopera.

Bialczanin zauważa, że każdy budynek mieszkalny powinien mieć miejsca parkingowe. Mieszkańcy bloku przy ul. Wroczyńskiego 2 na os. Podmiejska, zostali ich pozbawieni w wyniku działań właściciela terenu Stanisława Romaniuka. Tylko część osób korzysta z miejsc postojowych, ale dlatego, że je wykupili. Taka sytuacja to ewenement, bo jak zapewnia inspektor nadzoru budowlanego Jerzy Wójcik, aa innych bialskich osiedlach taki problem nie istnieje. Tymczasem nasz rozmówca twierdzi, że na os. Podmiejska niedawno na niektórych miejscach parkingowych zostały postawione słupki, tak by nikt poza właścicielami nie mógł ich zająć. Wiele osób parkuje więc na krawężnikach, a po godz. 17 trudno już o jakiekolwiek miejsce. Wówczas rodzące się spory przyjeżdża rozstrzygać policja lub straż miejska.

 Bialczanin, który zadzwonił do redakcji, by sprawę naświetlić, rozmawiał już o tym z zarządcą administracji, ale został powiadomiony, że wszystkie miejsca zostały sprzedane. Otrzymał też wyjaśnienie, iż mieszkańcy mogą parkować tam, gdzie akurat jest wolna przestrzeń. Okazuje się, miejsce postojowe można dostać na rynku wtórnym, gdyż co jakiś czas, na drzwiach klatek schodowych pojawiają się ogłoszenia z ofertą sprzedaży. Stąd,  mieszkaniec  wnioskuje, że wiele z nich trafiło w ręce osób trzecich, które zakupiły ich kilka lub więcej. – Obecnie jest wolna amerykanka, ten kto zdąży, ma miejsce, a inni zostają na lodzie. Zgłosiłem  sprawę posłowi Marcinowi Duszkowi, by ten poruszył tę kwestię w parlamencie, bo moim zdaniem to co sie dzieje na bialskim osiedlu jest wynikiem niejasnych przepisów - mówi mieszkaniec osiedla Podmiejska i przekonuje, że jeśli będzie trzeba, złoży pozew do sądu.
 

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja 49
Ja 49 22.11.2018, 09:58
Zasłużony dla miasta Biała Podlaska
http://www.slowopodlasia.pl/wi…
Gość
Gość 21.11.2018, 14:33
Pan Stanisław Romaniuk "Zasłużony dla miasta"
Parkingowy
Parkingowy 21.11.2018, 13:27
Do Strasburga niech zaniesie pismo :) ludzie to są śmieszni czasami
czyt
czyt 21.11.2018, 18:31
Takie umowy podpisują, albo kupują mieszkanka na gębę?

Pozostałe