GMINA KONSTANTYNÓW: Korzysta z placu bez pozwoleń

  • 21.11.2018, 11:49 (aktualizacja 21.11.2018, 11:55)
  • Anna Chodyka
GMINA KONSTANTYNÓW: Korzysta z placu bez pozwoleń
Mieszkaniec Konstantynowa zadzwonił do naszej redakcji, zaniepokojony wykorzystywaniem gminnego placu do celów prywatnych. - Te prace prowadzone są tam nielegalnie - mówi wójt.

– Przyjeżdżają do mnie wnuki, nie zawsze da się dzieci upilnować, a o tragedię nie trudno. Mogą sobie wbić w stopę jakiś gwóźdź lub zrobić inną krzywdę –martwi się interweniujący czytelnik. –W tym miejscu prawdopodobnie są demontowane i obrabiane deski ze starych stodół. Następnie, jak sądzę są sprzedawane na zachód, bo teraz jest to bardzo modne – dodaje nasz rozmówca.

Jak się okazuje, władze gminy nie wyraziły zgody na prowadzenie jakiejkolwiek działalności na tym terenie. – Jeszcze nie rozwiązałem tego problemu, choć wysłałem tam pracownika. Nie zastał właściciela, który mieszka po sąsiedzku. Chcę się z nim pilnie spotkać bo muszę go  "postraszyć". Prace prowadzi nielegalnie. W poniedziałek znów wyślę pracownika, by dowiedział się co on robi na placu i dlaczego wykonuje prace bez pozwolenia. Jeżeli będzie chciał nadal tam prowadzić działalność, to będzie musiał założyć firmę, zostanie opodatkowany i konieczne będzie zawarcie umowy dzierżawy. Jednak, jeżeli sąsiedzi nie są zadowoleni, to może nie dostać zgody nawet na legalną działalność – zaznacza wójt Romuald Murawski. Jak dotąd gmina nie wyraziła zgody, by na placu przy ul. Mickiewicza była prowadzona działalność. Z drugiej strony nie wpłynął też żaden wniosek czy prośba, by można było w tym miejscu prowadzić prace stolarskie.

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aa
aa 22.11.2018, 19:58
i tak to się dzieje od lat pod okiem niczego nie widzącego Pana Wójta

Pozostałe