Gmina Janów Podlaski: Odchodzący wójt otwiera nowe drogi

  • 22.11.2018, 10:01 (aktualizacja 22.11.2018, 10:13)
  • Paulina Chodyka
Gmina Janów Podlaski: Odchodzący wójt otwiera nowe drogi
Mieszkańcy od niedawna mogą cieszyć się świeżo wyremontowanymi drogami. Odchodzący po 16-letniej kadencji wójt Jacek Hura w asyście ks. dziekana Stanisława Grabowieckiego dokonał uroczystego otwarcia dwóch dróg oraz siłowni zewnętrznej przy świetlicy w Jakówkach.

Niedawno miało miejsce długo wyczekiwane otwarcie kolejnych wyremontowanych dróg na terenie gminy Janów Podlaski. Jako pierwszą, przecięto wstęgę nad ulicą Garbarską w Janowie Podlaskim, sfinansowaną ze środków własnych gminy. Od 12 listopada, mieszkańcy mogą stąpać po świeżo położonej nawierzchni. Remont był trudny i długi, ponieważ Janów Podlaski leży na podmokłym terenie, dlatego każda ulica musi być uzbrojona w kosztowny system odwadniający. Dodatkowo gmina musiała wykupić część działek, by uzyskać minimalną dopuszczalną szerokość ulicy.

Dwa tygodnie wcześniej oddano do użytku ulice Jagiellończyka, Prusa oraz Nadrzeczną. Kolejną drogą, która doczekała się remontu jest ta prowadząca do Jakówek, znajdująca się na granicy dwóch gmin: Janów Podlaski i Konstantynów. Uroczystego otwarcia fragmentu o długości 670 m, dokonali wójtowie Jacek Hura oraz Romuald Murawski. – Przy wsparciu wójta Jacka Hury i janowskiego samorządu udało się dokonać tego remontu. Dziękuję serdecznie wszystkim zaangażowanym w tę pracę. Droga do Jakówek symbolizuje lata współpracy pomiędzy gminami Konstantynów i Janów Podlaski, która mam nadzieję przy nowym układzie sił w janowskim samorządzie będzie przebiegała tak sprawnie jak dotychczas – mówił wójt Konstantynowa, Romuald Murawski. Wszyscy, którzy mieli udział w  remoncie otrzymali od mieszkańców kwiaty. Na koniec przedstawiciele władz udali się do Jakówek, by dokonać uroczystego otwarcia nowej siłowni zewnętrznej przy świetlicy wiejskiej. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 68 tys. złotych, a 25 tys. pozyskano z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ostatnim czasie udało się też oddać do użytku nowe 8-oddziałowe przedszkole oraz dokonać głębokiej termomodernizacji placówek oświatowych.  

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 47

 

 

 

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe