GMINA SOSNOWICA: EFS dofinansuje ośrodek dla niepełnosprawnych

  • 23.11.2018, 10:54 (aktualizacja 23.11.2018, 13:03)
  • TWA
GMINA SOSNOWICA: EFS dofinansuje ośrodek dla niepełnosprawnych
Dzienny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych rozpocznie działalność najpóźniej od lutego przyszłego roku. Znajdzie się w nim miejsce dla około 17 podopiecznych. Ich pobyt w całości sfinansuje Europejski Fundusz Społeczny, bo ministerstwo rodziny pracy i polityki społecznej nie znalazło dla nich pieniędzy.

Ośrodek powstanie w budynku o powierzchni ponad 200 mkw., przejętym przez gminę nieodpłatnie od urzędu marszałkowskiego. Wiele lat temu, prawdopodobnie mieściło się w nim biuro zasobów gruntów rolnych. Jednak przez ostatnie lata obiekt nie był w żaden sposób użytkowany. Pieniądze na modernizację nieruchomości samorząd pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dofinansowanie pokryło 85 procent kosztów. Remont już się zakończył. Obecnie trwa doposażanie pomieszczeń w niezbędny sprzęt i urządzenia.

Z kolei o pieniądze na działalność ośrodka wójt ubiegała się z budżetu państwa, niestety bezskutecznie. Na szczęście, fundusze udało się pozyskać jej z Europejskiego Funduszu Społecznego. - Pełne finansowanie działalności placówki mamy zagwarantowane na 3 lata. W EFS złożyliśmy również wniosek na rozszerzenie działalności ośrodka, ale tylko wtedy będzie realizowany, jeśli w międzyczasie nowy wójt pozyska pieniądze na bieżącą działalność ośrodka z budżetu państwa – informuje ustępująca już wójt Krystyna Jaśkiewicz.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 47

 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe