Piszczac: Czy ulica Brzozowa jest za wąska?

  • 27.11.2018, 12:17
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Piszczac: Czy ulica Brzozowa jest za wąska?
Do naszej redakcji zgłosił się Jerzy Socha zaniepokojony szerokością ulicy Brzozowej w Piszczacu. – Jest tak wąska, że samochód nie może się bezpiecznie wyminąć z pieszym – sygnalizuje. – Droga powstała zgodnie z obowiązującym prawem, a jej szerokość wynika z podziału działki, które zostało przeprowadzone kilka lat temu – odpowiada wójt Kamil Kożuchowski.

Ulica Brzozowa to droga gminna, do niedawna nieutwardzona. Obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy. Po obu jej stronach znajdują się nowe domy jednorodzinne. – Decyzją rady gminy z 2018 roku zmieniła status z publicznej na wewnętrzną – tłumaczy K. Kożuchowski. – Obecnie trwa jej przebudowa. Polega na utwardzeniu powierzchni kostką brukową – dodaje.
Zamiast błota kostka brukowa

Niezadowolony mieszkaniec gminy podkreśla jednak, że do powstania tak wąskiej drogi nie powinno w ogóle dojść. Według jego obliczeń pas ma szerokość zaledwie 3,8 metra. – Tu mieszkają młode małżeństwa, często spacerują matki z wózkami, dzieci latem jeżdżą na rowerkach. Jak mają uciec przed jadącym pojazdem, skoro po obu stronach są ogrodzenia i nie ma pobocza ani chodnika? – pyta. Twierdzi, że sytuacja nie byłaby tak niebezpieczna, gdyby pomyślano wcześniej o takim rozwiązaniu. Wójt przypomina zaś, że podział dużej działki na mniejsze i powstała w ten sposób droga to wynik działań podejmowanych przez poprzedniego włodarza. Jego celem zaś było poprawienie komfortu użytkowania ul. Brzozowej, szczególnie w czasie roztopów, kiedy to na nieutwardzonej powierzchni tworzą się błoto i kałuże.
 

Cały artykuł przeczytacie w najbliższym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 48

 

 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 29.11.2018, 07:29
Pan Jurek niech się zapyta mieszkańców Brzozowej czy coś im przeszkadza. Brzozowa, Nowatorska i kilka innych ulic też mu przeszkadzało?

Pozostałe