Gmina Sławatycze: Do pełnienia funkcji nie muszę się przyuczać

  • 28.11.2018, 11:55
  • Anna Chodyka
Gmina Sławatycze: Do pełnienia funkcji nie muszę się przyuczać
Z wójtem gminy Sławatycze Arkadiuszem Misztalem o wyzwaniach jakie przed nim stoją, planach na przyszłość i recepcie na problemy mieszkańców rozmawia Anna Chodyka

Co pana skłoniło do kandydowania?

Przede wszystkim odczuwam sentyment do tego miejsca, ponieważ tu mieszkam, tu pracowałem przez około 10 lat. Początkowo byłem instruktorem w GOK-u, potem specjalistą do spraw Unii Europejskiej, pozyskującym środki dla Sławatycz, a w ostatnich latach pełniłem funkcję sekretarza gminy. Dzięki temu znam dobrze problemy mieszkańców. W dodatku mam tu bardzo wielu znajomych i przyjaciół, często się z nimi spotykam i rozmawiam, więc rozumiem ich bolączki oraz codzienne troski. Natomiast praca sekretarza w urzędzie gminy w Piszczacu przez ostatnie 3,5 roku dała mi możliwość spojrzenia z dystansem, na sytuację w mojej gminie.

Ma pan receptę jak radzić sobie z tymi problemami?

Oczywiście, że tak. Moim zdaniem szczera rozmowa z ludźmi może być kluczem do poradzenia sobie z tym, co ich denerwuje czy martwi. Staram się nie składać obietnic bez pokrycia, ponieważ ważne jest dla mnie by dotrzymać słowa. Zająłem się już dokładną analizą budżetu gminy i możliwościach zdobycia środków zewnętrznych, mam dzięki temu swoje przemyślenia i pomysły, jak zarządzać tymi funduszami.

Co będzie w pana opinii największym wyzwaniem?

Sądzę, że będzie to realizacja zadań w przyszłym roku, do jakich zobowiązały się poprzednie władze, a na jakie pozyskano środki zewnętrzne. Zwłaszcza, że niektóre umowy zostały podpisane jeszcze w 2016 r., a do dziś prac nie wykonano. Niektóre projekty będę też musiał zmienić, gdyż są po prostu nielogiczne, jak na przykład zaplanowane na zimę wymiana okien i ocieplanie szkoły.

Cały wywiad przeczytacie w najbliższym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 48

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe