Powiat Bialski: W powiecie ponownie zawiązała się koalicja PSL-PiS

  • 29.11.2018, 12:04
  • Anna Chodyka
Powiat Bialski: W powiecie ponownie zawiązała się koalicja PSL-PiS
W czasie sesji inauguracyjnej rady powiatu, która odbyła się 20 listopada, starostą wybrano Mariusza Filipiuka z PSL, a wicestarostą został Janusz Skólimowski z PiS. Natomiast, przewodniczącym rady ogłoszono Mariusza Kiczyńskiego, także z PSL.

Mariusz Filipiuk uzyskał poparcie 22 radnych, nikt nie zagłosował przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu. Podobnie było w przypadku wicestarosty Janusza Skólimowskiego. Funkcję przewodniczącego rady powiatu będzie pełnił ponownie Mariusz Kiczyński, którego poparło 17 radnych. Przeciwnych jego kandydaturze było 5 osób. Wiceprzewodniczącymi zostali Tomasz Bylina i Daniel Dragan. Pierwszego poparło 20 radnych, a jeden był przeciwny. Na drugiego zdecydowało się zagłosować 17 radnych, 3 wstrzymało się od głosu, a jeden zagłosował przeciw. 

W zarządzie znalazł się były starosta Tadeusz Łazowski, którego poparło dwadzieścia osób, a jedna była przeciwna. Z kolei na Radosława Sebastianiuka zagłosowało 21 osób, a Mateusz Majewski otrzymał ich 20, gdyż jedna osoba się wstrzymała. Liczba radnych głosujących zmieniła się w czasie trwania sesji, ponieważ wicestarosta Janusz Skólimowski opuścił salę, ze względu na pogrzeb Józefa Geresza. - Jestem dumny i ogromnie wdzięczny, że mogę tu stanąć ponownie jako starosta bialski. Uważam, że dobrze wykorzystaliśmy czas i możliwości, jakie pojawiły się przed naszym samorządem - mówił M. Filipiuk. Przyznał, iż ma nadzieję, że radni są również zadowoleni z efektów swojej pracy. - Dziś rozpoczynamy nowy rozdział w historii powiatu bialskiego, wkraczamy w niego z nową energią i zmotywowaniem – stwierdził. Jak zauważył, odpowiedzialność jakiej się podejmują członkowie rady jest ogromna.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 48

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe