Gmina Milanów: W przyszłym roku oszczędzą rolników

  • 30.11.2018, 09:15
  • TWA
Gmina Milanów: W przyszłym roku oszczędzą rolników
Ze względu na trudną sytuację rolników władze samorządowe zdecydowały, że nie będą podnosiły stawek podatkowych na 2019 rok. Podatek rolny, leśny, od nieruchomości i środków transportowych utrzymany zostanie na tegorocznym poziomie.


Wójt Paweł Krępski tłumaczy, że podjął taką decyzję, gdyż ten rok był szczególnie trudny dla rolników. Najpierw w sąsiednich gminach pojawił się wirus Afrykańskiego Pomoru Świń, jednak obostrzenia i zakazy związane z tą chorobą dotknęły również gospodarzy z Milanowa. Potem długotrwała susza spowodowała ogromne straty w uprawach.

Wójt oszczędził również przedsiębiorców, którzy drożej muszą płacić szczególnie za paliwo i energię elektryczną. - Sytuację finansową mamy stabilną, więc nie było powodu żyłować rolników i przedsiębiorców, których i tak mamy niewielu w naszej gminie. Nic się nie stanie, jeśli raz stawek nie podniesiemy. W kolejnych latach podatki z pewnością nieco wzrosną, gdyż będziemy potrzebowali pieniędzy na wkład własny w inwestycje – wyjaśnia P. Krępski.

 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe