Poza prawem: Prokurator: zgwałcili i zabili

  • 4.12.2018, 09:09 (aktualizacja 05.12.2018 11:05)
  • Marcin Kozarski
Poza prawem: Prokurator:  zgwałcili i zabili
Przed Sądem Okręgowym w Lublinie stanęło trzech mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego. 39-letnia Galina J. i 25-letni Michał W. odpowiedzą za morderstwo i gwałt z grudnia ubiegłego roku. Według prokuratury zbrodnię na 32-latku zaplanowała oskarżona razem ze swym znajomym. 32-letniej Natalii M. zarzucono pomocnictwo w pozbawieniu wolności ze szczególnym udręczeniem, polegającym na pobiciu pokrzywdzonego i zgwałceniu go oraz utrwaleniu jego wizerunku.

Proces mieszkańców Międzyrzeca ruszył w ubiegłą środę, 28 listopada. Już na samym jego początku, zdecydowano jednak, że będzie toczył się przy drzwiach zamkniętych. - Wniosek o wyłączenie jawności złożył obrońca Michała W. Pozostałe strony, w tym obrońcy dwojga innych oskarżonych, prokurator, czterech oskarżycieli posiłkowych oraz występujący bez pełnomocników przedstawiciele rodziny pokrzywdzonego przyłączyły się do niego – informuje sędzia Barbara Markowska, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. Natalia M. może pójść do więzienia nawet na 15 lat. Galinie J. i Michałowi W. grozi dożywocie.

Sąd wyłączył jawność rozprawy na podstawie artykułu 360 paragrafu 1 pkt. b i d kodeksu postępowania karnego. Jego zdaniem mogłaby bowiem ona "obrażać dobre obyczaje i naruszyć ważny interes prywatny". W efekcie salę rozpraw musieli opuścić licznie zgromadzeni dziennikarze i poza stronami pozostała tam tylko jedna osoba (w razie wyłączenia jawności mogą być obecne na rozprawie, prócz osób biorących udział w postępowaniu, po dwie osoby wskazane przez oskarżyciela publicznego, posiłkowego, prywatnego i oskarżonego. Jeżeli jest kilku oskarżycieli lub oskarżonych, każdy z nich może żądać pozostawienia po jednej osobie) wskazana przez obrońcę oskarżonego Michała W.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 49

 

 

Marcin Kozarski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe