Biała Podlaska: Karuzela przestała się kręcić

  • 04.12.2018, 12:15
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Karuzela przestała się kręcić
Kilka miesięcy temu uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej galerii handlowej w mieście. Prace szły w zaskakująco szybkim tempie, a wszystko po to aby wyrobić się na zaplanowany czas otwarcia, czyli grudzień 2019. Powstanie zakupowego raju stanęło jednak pod znakiem zapytania ponieważ Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie, 31 października uchylił pozwolenie na budowę. Dlaczego?

Wszystko wskazuje na to, że jest to efekt skargi okolicznych mieszkańców, którzy nie mogli wytrzymać hałasu związanego z prowadzonymi na placu budowy pracami. W odwołaniu właścicieli pobliskiej nieruchomości czytamy, że wykopy, maszyny i ciężki sprzęt mogą spowodować zmniejszenie stabilności podłoża, co może wywoływać m.in. pękanie budynku czy zmianę kierunku spływu i odpływu wód opadowych.

Mieszkańcy czują zagrożenie, że ich dom, który znajduje się w bardzo bliskiej odległości od budowy ulegnie zniszczeniu. "Samo przystąpienie do wykonywania robót budowlanych w zakresie objętym decyzją może doprowadzić do tego, że zostanie zmieniony aktualny, utrwalony sposób użytkowania przez skarżących swojej posesji(...) dom znajduje się bardzo blisko strefy, która według planu zagospodarowania terenu będzie objęta robotami budowlanymi, nie ma żadnej gwarancji, że gdy w pobliżu domu będzie przejeżdżał kilkutonowy sprzęt, nie dojdzie do uszkodzenia tego domu" - uzasadniają skarżący. 

 – Wyrokiem z dnia 31 października 2018 decyzje organów obydwu instancji zostały uchylone – mówi Grzegorz Wałejko rzecznik WSA w Lublinie. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 49

 

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nosacz
Nosacz 28.02.2019, 17:13
Paczuski zadziałał .
jan
jan 05.12.2018, 10:53
Jedni blokuja drogi, drudzy budowy galerii i jaktu miasto i gmina maja sie rozwijac?
Zdzicho
Zdzicho 04.12.2018, 21:05
Ale jak by powstała dalej to cyk do galerii na zakupy nosacze z białej

Pozostałe