Kiedy opłaca się wynająć samochód z wypożyczalni?

  • 4.12.2018, 15:50 (aktualizacja 06.12.2018 13:32)
  • Artykuł Partnera
Kiedy opłaca się wynająć samochód z wypożyczalni?

Wiele zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Przede wszystkim należy zastanowić się, w jakim celu chcemy wynająć auto? Jest to o tyle ważne, że pozwoli nam dobrać odpowiednią ofertę.

Czy opłaca się wynająć auto “na chwilę”?

Oczywiście, że tak. Z takiego rozwiązania korzystają najczęściej osoby, które utraciły możliwość przemieszczania się własnym autem, gdyż te najzwyczajniej w świecie popsuło się. Z wynajmem na krótki okres wiążą się jednak pewne ograniczenia, a koszt może okazać się dość wysoki. Przy wypożyczeniu na krótki okres czasu zazwyczaj musimy liczyć się z tym, że za wynajem zapłacić należy “z góry”. Najczęściej nie ma możliwości negocjacji ceny. Taki wynajem ma jednak również bardzo dużą zaletę: wygoda! Wypożyczając samochód nie tracimy niezależności i mobilności, więc nie musimy z niczego rezygnować, ani liczyć na punktualną komunikację miejską. Wynajem krótkoterminowy, nawet jeśli wydaje się dość kosztownym rozwiązaniem, na pewno jest zdecydowanie tańszy niż korzystanie z usług taksówkarskich.

Gdy wypożyczamy na dłużej…

Również wynajem długoterminowy jest coraz bardziej popularny. Wiele osób decyduje się na wypożyczenie samochodu na czas trwania urlopu. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy na wczasy wybieramy się samolotem, a na miejscu nie chcemy tracić niezależności. Wówczas możemy zarezerwować samochód i korzystać z niego przez cały pobyt. Warunkiem jest posiadanie prawa jazdy oraz karty kredytowej, na której zostaną zabezpieczone środki, zgodnie z umową. Wynajem aut jest korzystny nie tylko gdy wyjeżdżamy w dość odludne miejsce, lecz warto także rozważyć taką opcję, gdy na urlop wybieramy się np. do stolicy Wielkiej Brytanii i planujemy intensywne zwiedzanie. Doskonałym rozwiązaniem w Londynie będzie skorzystanie z oferty cheap London escorts, który jest jedną z najbardziej cenionych wypożyczalni na terenie Londynu. Dużą zaletą jest fakt, że firma oferuje korzystne warunki, a ich flota jest jedną z najlepszych i najbardziej niezawodnych flot samochodowych na wyspach. Mimo że wynajmujemy auto w stolicy Wielkiej Brytanii, najczęściej możemy z niego korzystać także podczas wycieczek za miasto. Chociaż jeśli planujemy dalsze wyjazdy, warto dokładnie sprawdzić opcje dodatkowe. W szczególności czy nasz pojazd nie jest objęty limitem kilometrów jaki możemy przejechać w ciągu doby. Taki zapis nie oznacza oczywiście, że po przejechaniu limitu pojazd nam się zatrzyma i dalej nie pojedziemy. Oczywiście, pojedziemy, tylko, że za każdy kilometr będziemy musieli dopłacić, zgodnie z cennikiem zawartym w umowie. 

Artykuł Partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe