Gmina Janów Podlaski: Nieudana kontrola poselska w janowskiej stadninie

  • 05.12.2018, 09:26 (aktualizacja 05.12.2018, 11:05)
  • Paulina Chodyka
Gmina Janów Podlaski: Nieudana kontrola poselska w janowskiej stadninie
Posłowie Platformy Obywatelskiej przeprowadzili interwencję poselską w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. Niestety nie udało im się dokonać wglądu w dokumenty, które chcieli zobaczyć. Prezes SK Janów Grzegorz Czochański odmówił pokazania dokumentacji, zasłaniając się tajemnicą handlową i przepisami RODO.

Interwencja poselska parlamentarzystek Platformy Obywatelskiej, Joanny Muchy, Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Doroty Niedzieli oraz posła Stanisława Żmijana w janowskiej stadninie miała na celu wyjaśnienie kondycji finansowej stadniny oraz braku dostępu do audytu za rok 2013 - 2015. Według nieoficjalnych informacji, jakie posiadają posłowie PO stadnina ma być na skraju bankructwa, a zarząd spółki wystosował do  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pismo, w którym informuje, że SK Janów może mieć od 1 grudnia problemy z wywiązywaniem się z bieżących należności i utracić płynność finansową.

W czwartek, 29 listopada, parlamentarzyści spotkali się z prezesem zarządu SK Janów Podlaski, Grzegorzem Czochańskim w celu wyjaśnienia tych kwestii. – Mamy dzisiaj przygotowany szereg pytań do zarządu. Główne dotyczą one kondycji finansowej spółki.  Jesteśmy również zaniepokojeni wzrostem płac dla pracowników stadniny. Dodatkowo dostaliśmy z nieoficjalnych źródeł informację, że do KOWR-u wpłynęło pismo, z którego wynika, iż stadnina jest na skraju bankructwa. Niestety prezes nie zgodził się na wgląd do tego dokumentu, chociaż ma taki obowiązek. Z drugiej strony zapewnił, że bezpieczeństwo finansowe firmy jest zapewnione – wyjaśniała posłanka Dorota Niedziela. Dodała, że w 2015 roku SK Janów Podlaski miała zyski w wysokości 3,2 mln złotych, zaś już w 2017 roku 1,5 mln złotych strat.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 49

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe