Biała Podlaska: IV Bialska Jesień Artystyczna

  • 05.12.2018, 11:36
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: IV Bialska Jesień Artystyczna
Już po raz czwarty w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się Bialska Jesień Artystyczna. Konkurs plastyczno-muzyczny pt. "Niepodległa w barwach jesieni" nawiązywał do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zadaniem uczestników  było wykonanie pracy plastycznej – ilustracji do słuchanego utworu muzycznego. W tym roku były to pieśni patriotyczne. Technika, którą zostały wykonane dzieła uczniów to farba plakatowa na drewnie.

W kategorii klas 1-3 zwyciężyła Kalina Strok, drugi był Adrian Kotowski. Reprezentowali oni Stowarzyszenie "Wspólny Świat". Trzecie miejsce zajęła Bernadeta Dubienko z ZSS. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej zdobyli: Bartosz Panek, Oliwia Bodzioch i Paweł Zbieć. Nagroda Specjalna dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych powędrowała do Oliwiera Maciejewskiego ze SOSW w Międzyrzecu Podlaskim.

W kategorii klas 4-6 najlepszy był Dominik Szczepanik ze SOSW w Firleju, drugi Kamil Marczak z międzyrzeckiego SOSW, a trzecia Amelia Bąkowska  z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej. Nagrodę Specjalną dyrektora ZSS w tej kategorii zdobyła zaś Wiktoria Pietrasik ze SOSW w Siedlcach.

W kategorii klas 7-8 oraz gimnazjum pierwsze miejsce zajął Mateusz Pawluczuk ("Wspólny Świat"), drugie Marcel Jaroszuk z bialskiego ZSzOI, a trzecie Marta Ostapowicz ze SOSW w Firleju. Wyróżnienia zdobyli: Justyna Włodarek, Adrian Dawidziuk i Aleksandra Sidorczuk. Nagrodę Specjalną otrzymał Bartłomiej Zbieć ze SOSW w Siedlcach. W kategorii Szkoła Przysposabiająca do Pracy triumfowała Irmina Bernasiuk z  ZSS w Białej Podlaskiej, druga była Anna Zielonka ze SOSW w Firleju, a trzecia Kamila Uziębło ze SOSW w Siedlcach.

 

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe