Skóra wilka na granicy

  • 5.12.2018, 13:10
  • (AK)
Skóra wilka na granicy KAS
Podczas kontroli samochodu przekraczającego granicę w Terespolu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili wyprawioną skórę wilka szarego, okazu chronionego przepisami Konwencji Waszyngtońskiej CITES.

Skóra leżała na fotelu kierowcy, 33-letniego obywatela Rosji. Mężczyzna wyjaśnił, że ujawniony okaz kupił w sklepie w Moskwie za 5000 rubli. Skóra miała być przeznaczona do… wyłożenia siedzenia w samochodzie, by poprawić komfort jazdy. Mężczyzna nie posiadał odpowiednich dokumentów dotyczących CITES, zezwalających na legalny przewóz skóry przez granicę.

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe