Gmina Biała Podlaska: Mieszkańcy zażądali wyjaśnień od wójta

  • 06.12.2018, 09:54
  • Paulina Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Mieszkańcy zażądali wyjaśnień od wójta
Podczas drugiego posiedzenia rady gminy ustalono składy komisji stałych. Na obradach pojawili się również mieszkańcy osiedla Relax w Rakowiskach, którzy wciąż oczekują na rozwiązanie problemu zamknięcia drogi przez mieszkańców sąsiadującego osiedla Amelin.

Głównym punktem II sesji rady gminy Biała Podlaska było powołanie komisji stałych, które będą pracować podczas VIII kadencji. Wójt Wiesław Panasiuk złożył sprawozdanie ze swojej działalności między sesjami oraz poruszył kwestię budżetu gminy, który w najbliższych czasie będzie uchwalany na rok 2019. – Nasz budżet wynosi w tym momencie 60 mln złotych, z czego 18 mln gmina musi zabezpieczyć na oświatę. Druga największa pozycja w budżecie to pomoc społeczna. Na program 500+ wydajemy ok. 30 mln złotych, a na inne zasiłki stałe i okresowe ok. 7 mln zł – wyjaśnił Wiesław Panasiuk.

 Zapowiedział również, że gmina utworzy specjalny organ, zajmujący się pozyskiwaniem pieniędzy z zewnątrz m.in. z Unii Europejskiej i organów administracji państwowej. Następnie odbyło się głosowanie nad składami komisji. Powołano następujące komisje stałe w składach: Komisja Bezpieczeństwa, Zdrowia i Spraw Społecznych – Dariusz Plażuk, Marcin Onisiewicz (przewodniczący), Stefan Śledź, Mateusz Siwiec, Agnieszka Sęczyk; Komisja Oświaty, Kultury i Sportu – Sebastian Gałązka, Marcin Onisiewicz, Renata Rudawska, Joanna Panasiuk, Mateusz Siwiec (przewodniczący); Komisja Infrastruktury, Rolnictwa i Ochrony Środowiska – Marek Czeczko, Bożena Zalewska, Mariusz Semeryło, Mariusz Trzeciak, Tomasz Wołowik (przewodniczący); Komisja Skarg, Wniosków i Petycji – Marek Czeczko, Marek Sawczuk, Bożena Zalewska, Joanna Panasiuk, Mariusz Trzeciak (przewodniczący); Komisja Budżetu i Finansów – Monika Oskwarek, Stefan Śledź, Dariusz Plażuk, Marek Sawczuk (przewodniczący), Agnieszka Sęczyk ; Komisja Rewizyjnej – Sebastian Gałązka, Tomasz Wołowik, Monika Oskwarek, Mariusz Semeryło (przewodniczący), Renata Rudawska. W trakcie sesji, 30 listopada, uchwalono również stawki podatku od nieruchomości oraz wysokość diety radnych i sołtysów za udział w pracach rady gminy oraz wynagrodzenie wójta. Zgodnie z ustaleniami radny będzie otrzymywał 550 zł diety, wiceprzewodniczący rady gminy – 950 zł, zaś przewodniczący – 1320 zł. Dodatkowo każdemu sołtysowi, który będzie brał udział w obradach rady gminy przysługiwać będzie 300 zł. Za każdą nieobecność radnego podczas obrad będzie potrącane 180 zł.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 07.12.2018, 12:52
Czytam, czytam i oczom nie wierzę. Panie Wójcie jaki organ Pan chce powolac do pozyskiwania pieniędzy z Unii?nie za późno trochę na taką refleksje?od ilu lat są dotacje unijne?a Pan dopiero teraz dostrzegł taka możliwość? Brawo za reflex i spostrzegawczosc
rakowiska
rakowiska 09.12.2018, 09:19
Wójt utworzy "organ" bo trzeba uzasadnić zatrudnienie kandydata na wójta z którym w wyborach zawarło się sojusz. To nic innego jak korupcja polityczna i kupczenie stołkami, z które to my ostatecznie płacimy. Ciekawe jakie ten człowiek ma kompetencje żeby zajac się pozyskiwaniem środków. z UE Warto zapytać pana wójta....

Pozostałe