GMINA PODEDWÓRZE : Strażacy nie dostali podwyżki

  • 06.12.2018, 12:27
  • TWA
GMINA PODEDWÓRZE : Strażacy nie dostali podwyżki
Zarząd Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Podedwórze wnioskował do wójta o podwyżkę gaży dla druhów uczestniczących w gaszeniu pożarów i innych akcjach. Krzysztof Chilczuk przygotował projekt uchwały, ale radni nie chcieli się nim zająć.

Zarząd gminny OSP zwrócił się o 4 zł podwyżki za udział strażaków w akcjach gaśniczych. Obecnie ta gaża wynosi 10 zł za godzinę pracy. Z 6 na 7 zł proponowano podnieść stawkę za udział w tzw. innych akcjach – zleconych przez gminę. Z kolei wynagrodzenie za udział strażaków w szkoleniach proponowano obniżyć z 6 na 5 zł za godzinę.

Sprawą zajmowały się władze samorządowe, podczas ostatniej sesji poprzedniej kadencji. Były już wójt Krzysztof Chilczuk przygotował nawet stosowny projekt uchwały, uwzględniający wniosek OSP. Radni stwierdzili jednak, że temat ten wymaga głębszej dyskusji i zdjęli uchwałę z porządku obrad. Podwyżką gaży dla druhów ma zająć się teraz nowa rada gminy, ale nie wiadomo jeszcze kiedy.

 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe