GMINA KĄKOLEWNICA: Była władza sypnęła groszem dla urzędników

  • 07.12.2018, 08:03
  • Joanna Danielewicz
GMINA KĄKOLEWNICA: Była władza sypnęła groszem dla urzędników
Sołtysi mają prośbę do nowej władzy. Chcą, by wreszcie podjęto decyzję o podniesieniu im stawek za pełnienie funkcji. To pierwszy wniosek z jakim zwrócili się do radnych i wójta podczas posiedzenia rady gminy. Ich prośba może jednak nie od razu zostać uwzględniona, bo nowa władza z rozdysponowaniem pieniędzy z gminnej kasy może mieć problem. Z tegorocznego budżetu, w czasie kampanii wyborczej wygospodarowano bowiem pieniądze na podwyżki i nagrody dla urzędników i pracowników jednostek podległych gminie.

W imieniu sołtysów, o przeanalizowanie możliwości dołożenia sołtysom do ich diet, które teraz wynoszą 130 zł za uczestnictwo w posiedzeniu rady, zawnioskowała Czesława Sokół, sołtys Miłolasu. – Chciałabym, by nowa rada zastanowiła się nad podniesieniem sołtysom uposażenia. W naszej gminie sołtysi dostają chyba najniższą kwotę – mówiła sołtys. Z pewnością w porównaniu do gminy Radzyń, gmina Kąkolewnica pozostaje daleko w tyle. W tej pierwszej w tym roku radni byli dla sołtysów hojni. Po tym jak rok wcześniej, w czerwcu ustalili, że sołtysi będą otrzymywać z tytułu pełnienia funkcji inkasentów 450 złotych rocznej stałej prowizji i 9 procent od kwoty zebranych podatków w drodze inkasa, jakie sołtys przeleje na konto gminy. W tym roku zdecydowali o podniesieniu rocznej kwoty bazowej do 1000 złotych. Oprócz tego za obecność na sesji rady gminy sołtysi z gminy Radzyń Podlaski otrzymują 200 złotych diety.

W gminie Kąkolewnica natomiast nie wiadomo, czy w ogóle o podwyżkach dla sołtysów jeszcze w tym roku mowa być może. Okazało się bowiem, że budżet gminy został w ostatnich miesiącach mocno nadwyrężony. – Decyzją sprzed 23 listopada zostały wypłacone pracownikom urzędu nagrody w łącznej kwocie 48 tys. 800 złotych – poinformowała wójt Anna Mróz. – Natomiast od 1 listopada pracownicy urzędu i jednostek podległych otrzymali podwyżki, na które miesięcznie z budżetu gminy musimy wydać około 26 tys. zł. Jakie będzie to miało następstwa dla budżetu, wciąż analizujemy.

 

 

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe