Gmina Terespol: Będą kontynuować rozpoczęte inwestycje

  • 07.12.2018, 12:20 (aktualizacja 07.12.2018, 12:29)
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Terespol: Będą kontynuować rozpoczęte inwestycje
Projekt przyszłorocznego budżetu określa łączną kwotę dochodów na prawie 31,9 mln zł, a wydatków na nieco ponad 36,5 mln zł. – Skupimy się przede wszystkim na kontynuacji inwestycji, które rozpoczęliśmy w poprzednich latach – wyjaśnia Edyta Maruda, skarbnik gminy.

W przyszłym roku zaplanowano szereg przedsięwzięć, które będą również finansowane ze środków zewnętrznych. – Najbardziej zależy nam na dokończeniu projektów, które rozpoczęliśmy w tym roku lub w latach poprzednich. Jesteśmy też przygotowani na podwyżkę pensji nauczycieli, która wynika bezpośrednio z ustawy – podkreśla E. Maruda. Zgodnie z planem finansowym swoje dochody gmina oszacowała na 31.896.000 zł. Z kolei wydatki mają wynieść 36.546.000 zł.

Projekt budżetu przewiduje przede wszystkim dokończenie budowy zbiornika retencyjnego w Kobylanach oraz zagospodarowanie terenów rekreacyjnych wokół niego. Gmina przewiduje wydać na ten cel 3 mln zł. Chodzi o udostępnienie miejsca do wypoczynku i rekreacji w celu rozwoju turystyki w regionie. Także w Kobylanach ma być kontynuowana inwestycja polegająca na budowie budynku komunalnego (120 tys. zł), tak aby zwiększyć zasoby mieszkaniowe gminy.

 

 

 

 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe