Międzyrzec Podlaski: Z Pyzą od Tatr do Bałtyku. Maluchy wzruszyły widzów do łez

  • 10.12.2018, 15:07
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Z Pyzą od Tatr do Bałtyku. Maluchy wzruszyły widzów do łez
Przedszkolaki zaprezentowały niezwykłą lekcję patriotyzmu. Na scenie pojawili się mali rycerze, krakowiacy, górale i marynarze. Inspiracją dla prezentacji była książka Hanny Januszewskiej pt. "Pyza na polskich dróżkach".

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości dzieci z z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Zespole Placówek Oświatowych przedstawiły na scenie kina "Sława" rozśpiewaną i roztańczoną lekcję patriotyzmu, historii, geografii i przyrody. Bohaterka prezentacji, mała, sympatyczna Pyza, wędrując krętymi ścieżkami naszego kraju ukazywała jego historię i piękno. W ten sposób przedszkolaki przedstawiły historię powstania państwa polskiego.

Pyza wyruszyła spod Tatr, wędrując poprzez kolejne zakątki Polski, odwiedzając po drodze Kraków, Warszawę, Białowieżę i Gniezno. Swoją podróż zakończyła nad Morzem Bałtyckim. Zwieńczeniem wędrówki Pyzy był powrót do rodzinnego miasta - Międzyrzeca Podlaskiego. Zebranych, 29 listopada, w kinie gości powitała dyrektor Barbara Nowosielska. Dzieci okazały się świetnymi aktorami, wcielały się w role rycerzy, krakowiaków, górali, marynarzy, zwierząt. Przepięknie zaprezentowały się również w repertuarze tanecznym i wokalnym. Uroku występom dodawały piękne stroje wykonane przez nauczycieli i rodziców. W krótkich wierszykach, maluchy ukazały piękno Międzyrzeca oraz walory rekreacyjne i architektoniczne miasta.

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe