Biała Podlaska: Warto rozmawiać o stanie wojennym

  • 18.12.2018, 11:11
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Warto rozmawiać o stanie wojennym
Od wprowadzenia stanu wojennego minęło 37 lat. Jak co roku, 13 grudnia, mieszkańcy miasta złożyli kwiaty i lampki pod pomnikiem Solidarności. Dla wielu osób wspomnienia tamtego dnia są wciąż żywe.

Uroczystości upamiętniające wprowadzenie stanu wojennego w naszym kraju rozpoczęły się już 12 grudnia o godzinie 23:40. Przedstawiciele Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" zebrali się pod pomnikiem Solidarności przy ulicy Warszawskiej, by oddać cześć ofiarom stanu wojennego i zapalić białe i czerwone znicze. – Nadchodzą takie momenty, w których ponad podziałami mamy obowiązek podziękować za to, co zostało nam dane. Dbając o pamięć tych, którzy odeszli, tych, którzy cierpieli z myślą o przyszłych pokoleniach – mówi wiceprzewodniczący Regionu Lubelskiego Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" Konrad Romanowski.

 13 grudnia o godzinie 15:00 pod pomnikiem przy Warszawskiej spotkali się przedstawiciele NSZZ Solidarność, prezydent miasta oraz osoby internowane w czasie stanu wojennego aby upamiętnić 37. rocznicę tych wydarzeń. -  W Białej Podlaskiej aresztowano w tym czasie 66 osób, jedna została przez Ludowe Wojsko Polskie zabita, to był Wojciech Cielecki. W tym miejscu stoi krzyż na pamiątkę tych wydarzeń. Warto mówić o tym dniu, chociażby po to, żeby to się więcej nie wydarzyło, żeby ludzie rozmawiali, a nie robili wszystko siłą – mówi Marek Pniewski, przewodniczący NSZZ Solidarność Biała Podlaska, oddział region Mazowsze. – Ja tego dnia dojeżdżałem do szkoły, kiedy wjechałem do Białej Podlaskiej autobusem, to musiałem pokazać legitymację szkolną i nas przepuścili.

Cały wywiad przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 51-52

 

Justyna Madan
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gustaw
Gustaw 20.12.2018, 13:03
Dziękuję Generałowi W.Jaruzelskiemu za stan wojenny bo nie wiem czy bym dzisiaj jeszcze był !!!
js
js 18.12.2018, 12:20
Faktycznie tłum samych "młodych" demokratów.

Pozostałe