Radzyń Podlaski: Radzynianin na olimpiadzie w Chinach

  • 23.12.2018, 11:40
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Radzynianin na olimpiadzie w Chinach
Patryk Skrzeczkowski kończył I LO z niebywałym sukcesem. Został laureatem olimpiady astronomicznej i trafił do reprezentacji Polski na olimpiadę międzynarodową w Pekinie. Tam polska drużyna wywalczyła brąz i wyróżnienie.

O Patryku głośno zrobiło się na początku roku. Wówczas okazało się, że został laureatem olimpiady astronomicznej, gdzie rozwiązuje się zadania, których treści przeciętna osoba nie byłaby nawet w stanie do końca doczytać. – Ja już po przeczytaniu zadania wiem czy je rozwiąże i jak to mniej więcej zrobię – mówił nam Patryk po finale ogólnopolskim w Katowicach. Jak trudną drogę przeszedł, najlepiej wiedział z pewnością jego opiekun – Leszek Szalast, który przez 30 lat woził swoich wychowanków na olimpiadę astronomiczną. Wielokrotnie miał w niej finalistów. Nigdy nie miał laureata.

– Tegoroczna, XII Międzynarodowa Olimpiada z Astronomii i Astrofizyki odbyła się w Pekinie, w Planetarium Beijing, w miejscu, w którym od ponad trzech tysięcy lat prowadzono obserwacje astronomiczne – informuje Ewa Grodzka, dyrektor I LO w Radzyniu, którego wychowankiem do niedawna był Patryk. – Zawody trwały od 3 do 11 listopada 2018, Uczestniczyło w nich około 200 studentów z 38 krajów. Konkurs składał się z trzech części: problemy teoretyczne (5 godzin), problemy z analizą danych (5 godzin) i problemy z obserwacją (30 minut).

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 51-52

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe