Radzyń Podlaski: Po Książniczkach czas na letnią czytelnię

  • 26.12.2018, 10:42
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Po Książniczkach czas na letnią czytelnię
Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna została beneficjentem grantu "Tu mieszkam, tu zmieniam" Fundacji Santander Bank Polska. Tym razem otrzyma 10 tys. zł na realizację projektu, który zafunkcjonuje w przestrzeni publicznej już wiosną przyszłego roku. Czy odniesie sukces podobny do radzyńskich Książniczek?

 

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji MBP pozyskała 8 tys. zł na postawienie w miejskiej przestrzeni drewnianych domków przypominających wyglądem pałac Potockich. Budki nazwano Książniczkami i dzięki nim w Radzyniu zaistniało zjawisko bookcrosingu. – Pierwotnie postawiliśmy 6 Książniczek, teraz jest ich 9. Jedna z ostatnich została ustawiona w centrum i jest w kolorach biało – czerwonych. To była specjalna edycja na 100-lecie odzyskania niepodległości – mówi Grażyna Kratiuk, dyrektor MBP w Radzyniu Podlaskim. – Gdy postanowiliśmy wdrożyć projekt związany z bookcrosingiem w życie, nie powiem, były obawy. Przede wszystkim o to, czy rozmieszczone na terenie miasta domki nie zostaną zdewastowane. W ich przygotowanie włożyliśmy wiele pracy.

Pierwsze Książniczni pojawiły się na ulicach Radzynia Podlaskiego w maju. Do dziś mają się dobrze. – Nie mają nawet jednej ryski – mówi dyrektor Kratiuk. – Powiem więcej, zdają egzamin, bo wkładane tam książki są zabierane przez mieszkańców. Na bieżąco uzupełniamy zasoby Książniczek, ale i widzimy, że do skrzynek trafiają książki mieszkańców.

W tym roku po raz drugi MBP ubiegała się o grant w ramach "Tu mieszkam, tu zmieniam". W połowie listopada okazało się, ze z powodzeniem. – Na 774 złożonych wniosków, nasz znalazł się wśród 20, które otrzymały najwyższy grant. W tym roku to 10 tys. zł – mówi dyrektor MBP.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym, radzyńskim numerze Słowa Podlasia, nr 51-52

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe