Radzyń Podlaski: Dostali stypendia premiera i marszałka

  • 28.12.2018, 10:52 (aktualizacja 28.12.2018, 10:55)
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Dostali stypendia premiera i marszałka
Uczeń I LO znalazł się wśród 230 uczniów z całej Polski, którzy otrzymali w grudniu stypendium Prezesa Rady Ministrów. Beneficjentem grantu został Kacper Kozak. – To uczeń klasy drugiej o profilu prawniczo – dziennikarskim – informuje Ewa Grodzka, dyrektor I LO.

Stypendium premiera trafia co roku w ręce jednego ucznia każdej szkoły średniej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą, w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Kacper odebrał stypendium w Urzędzie Wojewódzkim z rąk wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka i lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk.

Natomiast dzień później w Lubelskim Urzędzie Marszałkowskim stypendium marszałka województwa odbierał inny uczeń I LO. - Dawid Niedźwiecki odebrał stypendium w ramach programu "Lubelskie wspiera uzdolnionych". Dawid znalazł się w grupie 511 uczniów, którzy zostali wyróżnieni wysokim stypendium. Otrzymane pieniądze uczniowie mogą przeznaczyć na cele edukacyjne związane z ich potrzebami naukowymi m.in. udział w kursach i zajęciach pozaszkolnych, obozach naukowych, wymianach językowych, zakup literatury fachowej, książek czy podręczników - informuje dyrektor I LO.

 

(joan)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe