Gmina Konstantynów: Wolne miejsca w warsztatach terapii zajęciowej

  • 31.12.2019, 09:19
  • ach
 Gmina Konstantynów: Wolne miejsca w warsztatach terapii zajęciowej
Konstantynowskie warsztaty terapii zajęciowej będą miały o pięciu uczestników więcej. Ta zmiana wynika ze stworzenia przez władze gminy dwóch dodatkowych pracowni, krawieckiej i plastycznej.

Miejsca, gdzie niepełnosprawne osoby będą mogły nauczyć się szyć czy malować mieszczą się w wyremontowanej w listopadzie, starej unickiej cerkwi. W czasie modernizacji zamontowano też windę, a także wymieniono okna i drzwi. Zadbano również nową elewację budynku, powstał też przy nim parking oraz droga przeciwpożarowa. Na piętrze cerkwi urządzono z kolei pomieszczenia biurowe dla psychologa, księgowej i kierownika warsztatów.

Przedsięwzięcie zostało wykonane, dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu, z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, skąd napłynęło 860 tysięcy złotych. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dołożył 47 tys. zł. Wartość całość inwestycji oszacowano na 1,4 mln zł. Bialska firma realizująca remont została wyłoniona w drugim przetargu. Na parterze dawnej świątyni warsztat terapii zajęciowej prowadzony jest już od 2013 roku.

 

ach
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe