Międzyrzec Podlaski: Szybszy internet w mieście

  • 31.12.2019, 09:26 (aktualizacja 31.12.2019, 09:31)
  • pc
Międzyrzec Podlaski: Szybszy internet w mieście
Miasto znalazło się w gronie gmin, którym przyznano granty na instalacje szybkiej sieci WiFi w ramach konkursu ogłoszonego przez Komisję Europejską.

Przyznane fundusze pokryją wszystkie koszty zakupu nowoczesnego sprzętu i jego instalacji. Miasto zapłaci jedynie za podłączenia do sieci oraz utrzymanie sprzętu w dobrym stanie przez co najmniej trzy lata. Budżet programu WiFi4EU na lata 2017–2019 wynosi 120 milionów euro. Na zakup sprzętu i uruchomienie bezprzewodowego Internetu w przestrzeni publicznej Międzyrzec Podlaski otrzyma 15 tysięcy euro. Fundusze pochodzą z programu WiFi4EU.

Miasto znalazło się na liście 2,8 tys. europejskich gmin, w tym 130 z Polski, którym przyznano wsparcie na budowę hotspotów. Poprzez program WiFi4EU Komisja Europejska promuje bezpłatny dostęp do szybkiej sieci w miejscach użyteczności publicznej takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea. Program jest realizowany w sposób geograficznie zrównoważony, tak aby z bezprzewodowego Internetu mogli korzystać mieszkańcy i turyści miast i wsi w całej Unii Europejskiej.

 

pc
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kuzyn
kuzyn 31.12.2019, 10:55
przed obietnicami czyny

Pozostałe