Gmina Międzyrzec Podlaski: Seniorzy mają nowy klub!

  • 04.01.2019, 08:15
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Seniorzy mają nowy klub!
Najstarsi mieszkańcy będą spotykać się w świeżo wyremontowanej remizie w Rzeczycy. Do dyspozycji mają już nowy sprzęt, w tym laptop z zestawem nagłośnienia. O aktywność ruchową zadbają dzięki kijom do nordic walking.

Na uroczystość otwarcia obiektu przyjechali m.in. ks. kanonik Marian Daniluk oraz wicewojewoda Robert Gmitruczyk. Działalność Stowarzyszenia Moja Gmina, w ramach którego funkcjonują kluby seniora w Rzeczycy, Przychodach i Tłuśccu przybliżył wójt Krzysztof Adamowicz. Przy okazji podsumowano realizację rządowego programu Senior +. Remiza służy nie tylko strażakom i seniorom, ale też piłkarzom oraz mieszkańcom sołectwa. Utworzenie Klubu Senior+ zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego "Senior+ na lata 2015-2020".

Siedziba klubu została wyposażona w niezbędne sprzęty, wykonano też prace ogólnobudowlane. Wyremontowano salę główną wraz z konstrukcją sceny, wymieniono oświetlenie w sali, dokonano remontu kuchni i jej zaplecza oraz łazienki. Pomieszczenia wyposażono w meble i kuchnię gazową. Klub Senior+ otrzymał laptop, zestaw nagłośnienia, matę podłogową i kije do nordic walking. Kupiono również materiały do wykonywania ozdób, gry towarzyskie i stroje ludowe. Całkowity koszt zadania wyniósł 164 435,10 zł w tym dofinansowanie w wysokości 131 548,08 zł. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było kupić ozdoby wykonane przez członków klubu. Goście zapoznali się także z tradycjami regionu, które seniorzy przybliżyli w inscenizacji pod tytułem "Zwyczaje i obyczaje międzyrzecczyzny", przygotowanej pod kierunkiem ks. Michała Wawerskiego z parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Uwagę przykuwały zwłaszcza piękne dekoracje oraz znakomita gra aktorska. Klubowicze przedstawili scenki rodzajowe, dotyczące tradycyjnych wydarzeń związanych z całym rokiem funkcjonowania na wsi. Liderką rzeczyckich seniorów jest Teresa Kuraszyk

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe