Gmina Leśna Podlaska: Lekceważą naszą niepełnosprawną córkę

  • 02.01.2019, 09:53 (aktualizacja 03.01.2019, 13:07)
  • Anna Chodyka
Gmina Leśna Podlaska: Lekceważą naszą niepełnosprawną córkę
20-letnia mieszkanka Kolonii Bukowice porusza się na wózku inwalidzkim, mimo to postanowiła założyć firmę. Prowadzenie działalności utrudnia jej jednak nieutwardzona droga, prowadząca do jej domu. O pomoc do Słowa zwróciła się pani Edyta, nasza Czytelniczka i mama niepełnosprawnej. Kobieta uważa, że gmina lekceważy problem.

20-letnia pani Anna w ramach działalności zajmuje się robieniem manicure. Niestety, znacznym utrudnieniem w wykonywanej przez nią pracy jest dojazd do klientek, gdyż droga prowadząca do jej domu jest nieprzejezdna, szczególnie kiedy przychodzą roztopy. - Wójt nie chce jej utwardzić, mimo, iż wcześniej zapewniał, iż zleci to zadanie odpowiedniej firmie. Od trzech lat zabiegamy by coś się zmieniło – denerwuje się pani Edyta.

Rodzinie nie zależy na asfalcie, a jedynie na utwardzeniu 100 metrów. Zwłaszcza, że kiedy pada deszcz ciężko jest tamtędy przejechać. Co w sytuacji niepełnosprawności stanowi podwójne utrudnienie. - Płacę podatki i uważam, że to niesprawiedliwe, iż jesteśmy pomijani – denerwuje się Czytelniczka. Jak mówi, jej mąż wysypywał już drogę, nie jest to jednak ich obowiązkiem, gdyż ten odcinek należy do gminy. Przytacza też przykrą sytuację. – Córka chciała podjąć pracę, więc umówiła się w domu na spotkanie z przedstawicielką urzędu pracy. Ta widząc, jak wygląda prowadząca do nas trasa, powiedziała, że nie przyjedzie, bo boi się, że ugrzęźnie – relacjonuje nasza rozmówczyni. – Na szczęście, córka nie zraziła się i założyła własną firmę. Musi jednak dojeżdżać do klientek - dodaje pani Edyta.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

 

 

 

 

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nika
Nika 02.01.2019, 12:56
A co to za Bukowina koło Leśnej?

Pozostałe