Piszczac: Niewłaściwy nadzór, poświadczenie nieprawdy

  • 02.01.2019, 10:04
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Piszczac: Niewłaściwy nadzór, poświadczenie nieprawdy
Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej właśnie zakończyła postępowanie w sprawie nieprawidłowości podczas budowy boiska sportowego oraz zaplecza sanitarnego w Piszczacu. Po wielu miesiącach śledztwa, przesłuchaniu świadków i analizie dokumentów postawiono konkretne zarzuty.

O sprawie informowaliśmy kilka tygodni temu. Mowa o boisku piłkarskim klubu Lutnia Piszczac oraz budynku, który położony jest na jego terenie. Według prokuratury podczas modernizacji obiektu doszło do szeregu zaniedbań budowlanych, a także sfałszowania protokołu z jego odebrania. Śledztwo prowadzone było od 6 lipca 2017 roku. W jego toku zabezpieczono dokumentację dotyczącą inwestycji, jak i jej realizacji. Ponadto przesłuchano szereg świadków mogących mieć wiedzę w zakresie zdarzeń, stanowiących jego przedmiot. Następnie wywołano opinię biegłych z zakresu badania dokumentów.

Akt oskarżenia sporządzono 20 grudnia 2018 roku. Przed sądem staną Mariusz B. oraz Andrzej B. Obaj mężczyźni podczas realizacji projektu mieli doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Urzędu Gminy w Piszczacu w kwocie 3000 zł oraz sfałszować szereg dokumentów budowlanych. Ponadto prokuratura zarzuca Andrzejowi B. doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem również inwestorów indywidualnych. Zdaniem śledczych oskarżeni działali wspólnie i w porozumieniu. Do opisanych w zarzutach czynów miało zaś dojść od 22 lipca 2010 r. do 18 października 2016 r., a także od 1 października 2015 roku do 18 października 2016 r. w Piszczacu i Białej Podlaskiej.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

 

 

 

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kibic
kibic 02.01.2019, 21:13
No i wyjaśniło się, dlaczego grając w Piszczacu Podlasie przegrało wszystkie mecze.

Pozostałe