Gmina Biała Podlaska: Kontrkandydat wójta znalazł pracę w urzędzie

  • 02.01.2019, 09:12 (aktualizacja 02.01.2019, 22:40)
  • Paulina Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Kontrkandydat wójta znalazł pracę w urzędzie
Na czwartej sesji rady gminy podjęto uchwałę budżetową. W urzędzie powołano także nowy organ, odpowiedzialny za pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, w którym pracę znalazł Konrad Gąsiorowski – kontrkandydat Wiesława Panasiuka w tegorocznych wyborach samorządowych.

Podczas sesji Rady Gminy Biała Podlaska, 28 grudnia, głównym punktem było głosowanie nad budżetem samorządu planowanym na rok 2019. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie. Zgodnie z opracowaniem dochody gminy planowane są w kwocie 61 257 911, 58 złotych, z tego ponad 55 mln zł to dochody bieżące, zaś prawie 6 mln zł to dochody majątkowe. Planowane wydatki zaś to 55 725 637, 48 złotych, w tym bieżące w kwocie prawie 52,5 mln zł, a wydatki majątkowe w kwocie ponad 3,2 mln zł. Zgodnie z uchwałą nadwyżka w budżecie ma wynieść 5 532 274, 10 złotych, a całość ma być przeznaczona na spłatę kredytów i pożyczek. Okazuje się również, że wydatki na oświatę są obecnie zbyt wysokie i wynoszą ponad 20 mln zł, a subwencja pokrywa je zaledwie w połowie. Przewodniczący rady zaapelował do swoich kolegów, by poszukać skutecznych rozwiązań na obniżenie wydatków. Wójt zapowiedział jednak, że w 2019 roku w grę nie wchodzi likwidacja jakiejkolwiek placówki z terenu gminy. Samorząd pracuje również nad tym, by schronisko dla bezdomnych zwierząt z terenu miasta i gminy było jedno. Obecnie gmina korzysta z usług schronisk oddalonych o kilkaset kilometrów, co generuje dodatkowe koszty i obniża skuteczność i szybkość działania, co z kolei nie podoba się mieszkańcom, którzy narzekają na bezpańskie psy. Wójt Wiesław Panasiuk prowadzi m.in. w tej sprawie rozmowy z prezydentem Białej Podlaskiej, Michałem Litwiniukiem.

W urzędzie gminy powstało również nowe biuro ds. pozyskiwania funduszy i promocji gminy, a jego dyrektorem został Konrad Gąsiorowski. Warto wspomnieć, że Gąsiorowski był kontrkandydatem wójta Wiesława Panasiuka w pierwszej turze wyborów samorządowych, nie przeszedł jednak do drugiej tury, w której to udzielił oficjalnego poparcia Panasiukowi. Wójt zapewnia, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a decyzja o zatrudnieniu Konrada Gąsiorowskiego w urzędzie gminy nie była obietnicą w zamian za poparcie, ale podyktowały ją kompetencje jedynego kandydata w rekrutacji. - Nabór na stanowisko dyrektora nowo powstałego biura ogłoszony był w Biuletynie Informacji Publicznej. Zgodnie z informacją z biuletynu urząd gminy ogłosił rekrutację 9 listopada, a kandydaci mieli czas na złożenie dokumentów do 23 listopada - mówił wójt Panasiuk.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

 

 

 

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe