GMINA KĄKOLEWNICA: Koniec z finansowaniem przedsięwzięć za swoje

  • 02.01.2019, 10:51
  • Joanna Danielewicz
GMINA KĄKOLEWNICA: Koniec z finansowaniem przedsięwzięć za swoje
Nie ma zgody radnych na prowadzenie inwestycji, na które nie pozyskano pieniędzy z zewnątrz. Komisja budżetowa zdjęła z tegorocznego planu budżetowego przedsięwzięcia za 520 tys. zł, które miały być realizowane w całości z gminnych pieniędzy. – Mamy obecnie taką sytuację, że rozkładając planowane zadłużenie gminy na koniec roku, na każdego mieszkańca przypada po 10 tys. złotych – mówi Stanisław Zalewski, przewodniczący komisji budżetowej w gminie. – To mnie przeraża.

Sytuacja finansowa gminy jest zła. Nie ukrywają tego radni, którzy z budżetem na ten rok zmierzyli się pod koniec poprzedniego. – Nie rozumiem, jak można było doprowadzić do sytuacji, gdzie wiele drogich inwestycji było realizowanych tylko za pieniądze gminy. Mnie to zaskoczyło. Zła sytuacja budżetu jaki zastaliśmy pod koniec ubiegłego roku przełożyła się niestety na to, jak wygląda plan budżetowy na ten rok – przyznaje przewodniczący komisji budżetowej w radzie gminy.
Inwestycje spadają

W tym roku na inwestycje zaplanowano w 40-milionowym  budżecie gminy wydatki w kwocie 5 mln 894 tys. zł. Za te pieniądze dofinansowane będzie przedsięwzięcie związane z inwestycją solarną oraz modernizacja ul. Wschodniej w Kąkolewnicy. Tak zdecydowali pod koniec ubiegłego roku radni. Z pierwotnie przygotowanego przez poprzednią ekipę budżetu spadły: budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Olszewnicy (280 tys. zł), modernizacja budynku szkoły w Grabowcu ( 150 tys. zł), ogrodzenie boiska przy szkole w Żakowoli Poprzecznej (30 tys. zł), utwardzenie wjazdu do budynku szkoły w Żakowoli (60 tys. zł).

 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

 

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Radny.
Radny. 07.01.2019, 04:02
Panie przewodniczący Komisji Budżetowej, a kto Pana uczył liczyć? 10 tysięcy X 8500 mieszkańców to 85 milionów było by długu. Jak tak zaczniecie liczyć, to dopiero sytuacja finansowa będzie zła.To mnie przeraża!!!!

Pozostałe