Podsumowanie: Za nami rok pełen wrażeń

  • 03.01.2019, 13:16 (aktualizacja 03.01.2019, 13:57)
  • Justyna Madan
Podsumowanie: Za nami rok pełen wrażeń
Rok 2018 obfitował w wiele ciekawych wydarzeń ze świata kultury, sztuki czy polityki, ale działo się również w sferze życia codziennego. Pisaliśmy o sportowcach i ludziach z pasją. Odbyły się wybory samorządowe, wiele działo się w polityce samorządowej i szeroko pojętej kulturze. Zapraszamy do subiektywnego przeglądu minionych 12 miesięcy wraz ze Słowem Podlasia.

Styczeń

Nowy rok powitaliśmy informacją o tym, że z dniem 1 stycznia Aleksander Łukaszenka znosi obowiązek wizowy dla zagranicznych turystów, w tym polskich. Następnie świętowaliśmy 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bialczanom udało się zebrać około 138 tys. złotych. Swoją drogą ciekawe, czy w 2019 roku uda się przekroczyć tę kwotę?

Na finiszu była również w Białej POdlaskiej budowa Mieszkań Plus, których temat w kolejnych miesiącach wywołały wiele sporów i sensacji. A jeśli o zawirowaniach mowa, to w tym okresie w mieście szalała grypa, a przychodnie odnotowywały rekordowe kolejki pacjentów. W dodatku Białą obiegła informacja, że odżywki dziecięce w jednej z drogerii zakażone są salmonellą. Żeby nie było jednak tak ponuro, Eryk Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego oczarował jury The Voice Kids i w następnych miesiącach było już o 11-latku tylko coraz głośniej.

Luty

Czy można odebrać prawa rodzicielskie za to, że dom, w którym mieszka rodzina, został zbudowany bez planu? Przed groźbą utraty czwórki dzieci z takiego właśnie powodu znaleźli się Julia i Paweł Pawlakowie z Wisek. Tak zaczął się luty, a historia rodziny Pawlaków towarzyszyła nam przez wiele kolejnych miesięcy.

POczątek miesiaca nie był szczęśliwy dla władz Radzynia Podlaskiego. Miasto straciło  ponad 1 milion złotych na sądowym sporze z firmą Ensol, która w 2015 roku dostarczyła instalacje solarne na potrzeby inwestycji realizowanej w ramach projektu "Czysta energia w powiecie radzyńskim". Miasto zerwało wtedy umowę z głównym wykonawcą, bialska firmą Rapid, a Ensol uznał, że za wykonane zlecenie nie dostał pieniędzy.

Wybraliście swoich ulubionych sportowców w Plebiscycie Sportowym Słowa Podlasia. To był wyjątkowy, magiczny wieczór w hotelu Delfin w Białej Podlaskiej. Podczas uroczystej gali ogłosiliśmy zwycięzców, były gromkie oklaski, gratulacje, wspólne zdjęcia, a także występ... iluzjonisty. Przypominamy, że aż do lutego potrwa głosowanie w kolejnej edycji plebiscytu. Każdy głos jest ważny.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

 

 

 

 

Justyna Madan
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe