Radzyń Podlaski: "Panie burmistrzu, ludzie brodzą w błocie"

  • 04.01.2019, 08:30
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: "Panie burmistrzu, ludzie brodzą w błocie"
Bożena Lecyk nie podpisała się pod planem budżetowym na ten rok. Powód? Zbyt wiele ulic w mieście od lat czeka na modernizację, a do planu budżetu znów nie weszło. – Na remont wieży bramnej pałacu zaplanowano 665 tys. zł, a na drogi 175 tys. zł. Ta dysproporcja mnie przeraża – mówi radna.

Zgodnie z przyjętym planem budżetowym na ten rok w Radzyniu Podlaskim przeprowadzone zostaną prace na ul. Polnej, w ciągu Zabielska – Wisznicka oraz na ulicach Kamińskiego i Jarmuła. Łącznie miasto przeznacza na te inwestycje 175 tys. zł. Tymczasem, na co zwróciła uwagę radna Bożena Lecyk, w Wieloletniej Prognozie Finansowej lista ulic do remontów, budów czy modernizacji z roku na rok przybywa. Niektóre zapisane są w tym dokumencie od lat.

Radną Lecyk niepokoją dwie rzeczy. Pierwsza to poziom planowanego zadłużenia na poziomie 17 mln 366 tys. zł. Druga, kto niezgodne jej zdaniem z potrzebami mieszkańców rozłożenie pieniędzy na inwestycje w mieście. – Na 2019 rok na inwestycje drogowe mamy zaplanowanych 175 tys. zł. Z tych pieniędzy mają być wyremontowane 3 ulice i ciąg komunikacyjny. W tym samym budżecie na remont wieży bramnej w skrzydle wschodnim pałacu Potockich zamierzamy wydać 665 tys. zł.  Porównując te zapisy z WPF, gdzie widzę całą listę ulic zaplanowanych do remontów, zastanawiam się, co jako radna mam powiedzieć mieszkańcom – mówi radna Bożena Lecyk i wymienia ulice, które w WPF zapisywane są jak mówi, bez szans na realizację. Na liście do remontów mamy m.in. ulice: Lisowskiego, Akacjową, Klonową, Dębową, Reymonta, Powstania Styczniowego, Baczyńskiego, Zieloną. Na budowę w WPF czekają natomiast ulice takie jak: Matejki, Chełmońskiego, Truskawkowa, Wyspiańskiego, Poziomkowa, Wiśniowa.

 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

 

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe