RADZYŃ PODLASKI: Powyborczy podział RaSIL-u

  • 03.01.2019, 09:03 (aktualizacja 04.01.2019, 09:48)
  • Joanna Danielewicz
RADZYŃ PODLASKI: Powyborczy podział RaSIL-u
Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych wchodzi w nowy rok z wyzwaniem – uformowaniem nowych struktur. W grudniu bowiem z szeregów stowarzyszenia odeszli członkowie niezadowoleni z działalności RaSIL-u w okresie kampanii wyborczej.

W zarządzie stowarzyszenia niema już: Dariusza Magiera, Agnieszki Gątarczyk, Andrzeja  Klimiuka, Pawła Żochowskiego i Jerzego Woźniaka. Wszyscy zaangażowali się w tworzenie nowego podmiotu -  Instytutu Bronisława Szlubowskiego, który powstaje pod skrzydłami LIBRY. Nie dlatego jednak na odejście z RaSIL-u się zdecydowali. To raczej pokłosie konfliktu, który powstał w łonie stowarzyszenia na jesieni tego roku, gdy powołany przez RaSIL komitet wyborczy poparł w walce o fotel burmistrza kandydata Koalicji Obywatelskiej – Mariusza Skoczylasa. Porozumienie środowiska związanego z konserwatywną prawicą z grupą liberałów i środowisk lewicowych było chyba zbyt egzotyczne dla części członków RaSIL-u, bo już wówczas głośno sygnalizowali swój sprzeciw. Ci, którzy w grudniu opuścili RaSIL, wówczas tak reagowali na poparcie dla Skoczylasa: "(...) oświadczamy, że decyzja ta nie odzwierciedla stanowiska większości członków Zarządu Stowarzyszenia, co oznacza, że podjęta została jednoosobowo, samowolnie, stanowiąc nadużycie wobec ustroju RaSIL (...)".

Prezes stowarzyszenia Józef Korulczyk  informował natomiast, że " Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych skupia różnorodne środowiska, w związku z czym nie było w nim nigdy jednomyślności. (...) Nowością jest natomiast upublicznienie rozbieżności." Decyzję o włączeniu się stowarzyszenia w kampanię i powołanie komitetu wyborczego pod nazwą RaSIL-u tłumaczył natomiast tym, że stowarzyszenie, które działa w ramach społeczności, chce mieć wpływ na podejmowane przez rządzących decyzje i chce być reprezentowane przez ludzi, których poglądy są zbieżne z tymi prezentowanymi przez RaSIL, i którzy będą gwarantem wdrażania ważnych dla środowiska stowarzyszenia postulatów.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

 

 

 

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe