BIAŁA PODLASKA: Prezydent kompletuje szeregi. Trwa wymiana na swoich

  • 04.01.2019, 09:56
  • Joanna Danielewicz
BIAŁA PODLASKA: Prezydent kompletuje szeregi. Trwa wymiana na swoich
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia rozstrzygnięto dwa konkursy na stanowiska pracy w Urzędzie Miasta. Wybrani zostali: specjalista ds. komunikacji i szef gabinetu prezydenta. Pod koniec roku natomiast zmian dokonano w radach nadzorczych dwóch miejskich spółek.

Po odejściu z funkcji prezydenta Dariusza Stefaniuka, jedną z pierwszych rzeczy, z którą zmierzyć się musiał nowy prezydent Michał Litwiniuk, okazały się puste stanowiska. Obejmował bowiem urząd nie mając zastępców, naczelnika wydziału edukacji, a z funkcją na własne życzenie pożegnała się też dyrektor gabinetu prezydenta – Gabriela Janicka, która postanowiła współpracować z wcześniejszym pracodawcą, który został wicemarszałkiem. Wiadomym było również to, że funkcji nie zachowa dotychczasowy rzecznik prasowy Radosław Plandowski. Urząd na przełomie listopada i grudnia ogłosił więc konkursy na stanowiska rzecznika (dokładnie głównego specjalisty ds. komunikacji) i dyrektora gabinetu prezydenta właśnie.

Ogłoszenie wyników nastąpiło tuż przed świętami i nie było zaskoczeniem, bo o nazwiskach wyłonionych kandydatów mówiło się już od dłuższego czasu. I tak specjalistą ds. komunikacji została Gabriela Kuc – Stefaniuk. W uzasadnieniu wyboru magistrat informuje, że kandydatka "spełnia wszystkie wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze, posiada wykształcenie wyższe, wymagany staż pracy oraz wymagane doświadczenie zawodowe." Dodatkowo czytamy, że nowa specjalistka ds. komunikacji w procedurze rekrutacji wykazała się bardzo dobrą znajomością zagadnień merytorycznych dotyczących stanowiska.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

 

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe