Międzyrzec Podlaski: Zdobywali wiedzę w Grecji

  • 04.01.2019, 10:09
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Zdobywali wiedzę w Grecji
Tej jesieni uczniowie z międzyrzeckiego Ekonomika uczestniczyli w zagranicznym stażu, który pozwolił na zdobycie nowych umiejętności z zakresu ekonomii i informatyki. Poznawali również kulturę Grecji oraz doskonalili znajomość języka angielskiego.

Młodzież uczestniczyła w programie pt. "Europejski staż szansą zaistnienia na rynku pracy w Unii Europejskiej dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim". Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, a realizowany na zasadach programu Erasmus+ "Kształcenie i szkolenia zawodowe". Dwutygodniowe praktyki zawodowe w greckich przedsiębiorstwach odbyło łącznie 74 uczniów wraz z 5 nauczycielami.

Pierwszy wyjazd odbył się w terminie 15 – 26 października i uczestniczyło w nim 30 uczniów z klas o profilu technik ekonomista. W dniach 19 -30 listopada wyjechało zaś 44 uczniów z profilu technik informatyk. Głównym celem było zdobycie przez uczestników pierwszego doświadczenia zawodowego w swoich dziedzinach, kształcenia oraz poszerzenie kompetencji językowych, kulturowych oraz społecznych. Przyszli ekonomiści mieli także szansę zdobyć dodatkową wiedzę w zakresie sporządzania dokumentacji dotyczącej obrotu materiałami i rozrachunków z dostawcami, tworzenia zestawień finansowych, poznali również programy komputerowe wspomagającymi pracę w sprzedaży, system podatkowy i zasady księgowania w Grecji.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe