Powiat bialski: Galą kultury podsumowali 100-lecie niepodległości

  • 04.01.2019, 10:13
  • Paulina Chodyka
Powiat bialski: Galą kultury podsumowali 100-lecie niepodległości
Międzyrzec Podlaski był gospodarzem uroczystej gali, podczas której władze samorządowe podsumowały rok w kulturze oraz wszystkie wydarzenia związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w powiecie bialskim.

Już po raz piąty odbyła się "Gala Kultury Powiatu Bialskiego". W tym roku miała ona szczególny charakter, bo połączona była z podsumowaniem Roku Niepodległości w powiecie bialskim. We wtorek, 18 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, zgromadzili się przedstawiciele władz samorządowych i instytucji, m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, zastępca dyrektora Biura Organizacji Kadr i Budżetu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Małgorzata Bogusz,  Marek Żelisko z lubelskiego kuratorium oświaty, wicestarosta bialski Janusz Skólimowski, członek zarządu powiatu Radosław Sebastianiuk, włodarze gmin: Leszek Chwedczuk z Janowa Podlaskiego, Arkadiusz Misztal ze Sławatycz, Marcin Babkiewicz z Sosnówki, radni miasta Międzyrzec Podlaski z przewodniczącym Robertem Matejkiem na czele. Wśród gości byli także dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu bialskiego, dyrektorzy i pracownicy instytucji kultury, dyrektorzy szkół i prezesi organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu bialskiego, organizatorzy działań w ramach roku niepodległości w powiecie bialskim oraz laureaci konkursów powiatowych.

- Jestem zaszczycony, mogąc przywitać w Międzyrzecu Podlaskim ludzi, będących kwiatem środowiska kultury, sztuki i wielokierunkowej twórczości artystycznej naszego powiatu - mówił starostw abialski, Mariusz Filipiuk. - Nasze dzisiejsze spotkanie jest wyjątkowe, bo dotyka pięknej i delikatnej materii, jaką jest kultura. Nie jest to jednak jedyny powód jego wyjątkowości. Dziś bowiem podsumowujemy rok niepodległości w powiecie bialskim. Przez ostatnie jedenaście miesięcy czciliśmy pamięć tego historycznego wydarzenia i jego bohaterów. Uczyliśmy się na nowo doceniać poświęcenie naszych przodków, dzięki którym teraz żyjemy, ciesząc się wolnością. Podczas gali wyróżnienie otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej z okazji 80-lecia istnienia. Z rąk starosty bialskiego okolicznościowy grawerton odebrał dyrektor tej instytucji, Paweł Borek. Podsumowano XI edycję konkursu "Biblioteka Roku Powiatu Bialskiego". Tytuł w tym roku otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej. Jako nagrodę, Ewa Jaroszewicz dyrektor biblioteki, otrzymała bon finansowy z przeznaczeniem na cele kulturalne oraz statuetkę. Wyłoniono również laureata plebiscytu na najpopularniejszy zespół ludowy z powiatu bialskiego. Okazał się nim zespół "Sokotuchy" z Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej. Zespół otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

 

 

 

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe