POWIAT PARCZEWSKI: Polityczne problemy i techniczne przerwy

  • 04.01.2019, 10:21
  • Tomasz Wachulski
POWIAT PARCZEWSKI: Polityczne problemy i techniczne przerwy
Karczemna awantura o skład komisji stałych, głosowania powtarzane kilkakrotnie i problemy techniczne z serwerem, przez które radni nie mogli głosować za pomocą tabletów. Tak w wielkim skrócie można opisać przebieg ostatniej sesji rady powiatu.

Już początek posiedzenia pokazał, że to nie będzie łatwa i szybka sesja. Gdy radni przystąpili do pierwszego głosowania zawiesił się serwer i nie pojawiły się wyniki głosowania elektronicznego. Potem było jeszcze gorzej. Kilkakrotnie przerywano obrady, a pracownicy techniczni próbowali naprawić usterkę, ale bezskutecznie. Na domiar złego iskrzyło między koalicją rządzącą a opozycją, w efekcie czego nie wybrano drugiego wiceprzewodniczącego rady powiatu. Rządzące PSL i KWW Forum Samorządowe Powiatu Parczewskiego chcieli, by funkcję tą objął ktoś spośród ich przeciwników politycznych. Starosta Jerzy Maśluch, tak jak podczas pierwszej sesji zgłosił kandydaturę Kazimierza Jaszczuka, ale ten konsekwentnie odmówił. Zgłoszono także Wiesława Czarnackiego, Krystynę Jaśkiewicz, Wiesława Byrę i Artura Makówkę. Ci jednak także nie wyrazili zgody.

- Zakończmy tę zabawę w kotka i myszkę. Przykro, że osoby, które cieszą się zaufaniem mieszkańców nie chcą włączyć się do współpracy. Jaka jest wasza rola tutaj? Zachowując się w ten sposób do niczego nie doprowadzicie – oburzył się starosta. - My decydujemy, czy chcemy pracować na stanowisku wiceprzewodniczącego, czy jako zwykli radni, więc proszę nie insynuować, że nie chcemy współpracować z wami. Liczymy na współpracę, ale jako członkowie komisji – ripostowała Jaśkiewicz.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

 

Tomasz Wachulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe