Biała Podlaska: Taniec to ruch, a ruch to zdrowie

  • 05.01.2019, 16:47
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Taniec to ruch, a ruch to zdrowie
W czasie IV Tanecznego Deptaku zorganizowanego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej młodzież mogła się przekonać, iż istnieją interesujące formy aktywności pozwalające rozładować emocje. Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Wytańcz radość – rozdepcz złość".

Wydarzenie podzielono na część konkursową, w czasie której uczniowie z ZSZ nr 1 zaprezentowali przygotowane przez siebie układy taneczne. W części artystycznej można było obejrzeć występy Podlasiaków, grup ze szkół tanecznych Boogie Town i Kontry oraz zespołu Domino prowadzonego przez nauczycielkę wychowania fizycznego w ZSZ nr 1 Wiolettę Jaroszek, która była tez organizatorką imprezy. – Młodzież wybrała układy w stylu show dance. By je pokazać intensywnie ćwiczyła przez dłuży czas – wyjaśnia Wioletta Jaroszek. Dodaje też, że nie poradziłaby sobie bez pomocy innych pedagogów, Michała Aleksandrowicza-Kwietnia oraz Jolanty Litwiniuk.

 

Impreza miała zachęcić młodzież do aktywności ruchowej, zwłaszcza do tańca. – Być może po tym wydarzeniu znajdą się osoby, które rozpoczną swoją przygodę z tańcem. W poprzednich edycjach tak bywało – zauważa Wioletta Jaroszek. Przyznaje też, że wierzy w prawdziwość sentencji: "Taniec to ruch, a ruch to życie". Wystąpili również nauczyciele, którzy zatańczyli na scenie, chodziło o to by pokazać, że integrują się z uczniami i również potrafią się dobrze bawić. W czasie konkursu brano pod uwagę poczucie humoru, pomysłowość w doborze repertuaru, sposób wykonania, strój oraz wyraz artystyczny. Jury przyznało złoty, srebrny i brązowy Deptak, a także ufundowane przez sponsorów nagrody rzeczowe. – Chciałabym podziękować szkole Kontra i Dorocie Kowalczyk, Małgorzacie Jagiełło z Boogie Town oraz Podlasiakom, za to, że uświetnili to wydarzenie. Jestem też wdzięczna sponsorom, którzy nas wsparli. Znaleźli się wśród nich: PEC, Anna Romaniuk, hotel Capitol, Marek Łysakowski, UNICA i Petrodom – dodaje nauczycielka ZSZ.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe