Sławatycze: Uczta dla miłośników patriotycznych pieśni

  • 06.01.2019, 17:16
  • Anna Chodyka
Sławatycze: Uczta dla miłośników patriotycznych pieśni
W Sławatyczach, by uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowano wielopokoleniowy koncert pieśni wykonywanych przed laty przez naszych przodków.

Na scenie wystąpili soliści oraz grupy artystyczne m.in. Sławatyckie Perełki, Nadbużańskie Słowiki, Sławatyckie Emerytki, męski chór AVE, Zofia Gierulska, Weronika Michalczuk, Izabela Jaszczuk, Elżbieta Gruszkowska, Janusz Pruniewicz. Można było usłyszeć takie piosenki jak: "Witaj Zosieńko", "Bywaj dziewczę zdrowe","Kwiaty Polskie", "O mój rozmarynie" czy "Dziś idę walczyć". W rytmie tanga wykonano, na dwa głosy i orkiestrę, utwory: "Kolęda Warszawska", "Gdzie są chłopcy z tamtych lat" i "Żeby Polska była Polską". W uroczystości wziął udział wójt Arkadiusz Misztal, który na zakończenie wręczył muzykom podziękowania. A także odniósł się do jakości prezentacji.

– Każda pasja wymaga dużo czasu, energii i poświęcenia, ale wspaniałe występy, które mieliśmy przyjemność oglądać są tego warte. Dzięki wam poczuliśmy się wzbogaceni niezwykłym przekazem repertuaru patriotycznego, urzekliście nas cudownym śpiewem i radością. Była to prawdziwa wzruszająca uczta dla serc i dusz miłośników pieśni patriotycznej – podkreślił włodarz. – Miejscowi artyści zaprezentowali możliwości wokalne w całej okazałości, oczarowując swoim pięknym głosem wszystkich gości. Zachwycali siłą głosu i starannie dobranymi gestami scenicznymi przy interpretacji utworów – podsumował Bolesław Szulej, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach. Wydarzenie miało miejsce, w połowie grudnia, w sali widowiskowej GOK.

 

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe