Biała Podlaska: Psiaki będą miały ciepłe budy i pełne michy

  • 07.01.2019, 16:37
  • Marcin Kozarski
Biała Podlaska: Psiaki będą miały ciepłe budy i pełne michy
Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Azyl" wygrało konkurs na zapewnienie opieki nad bezdomnymi zwierzętami i ponownie otrzyma samorządową dotację. W tym roku będzie to 370 tysięcy złotych. Miasto chce też zwolnić z rocznej opłaty od posiadania psów, tych którzy adoptują czworonoga z bialskiego schroniska.

Umowę o przyznaniu funduszy z reprezentującymi "Azyl" Anną Korolczuk i Anetą Hetmańczyk 4 stycznia w obecności dziennikarzy podpisał prezydent Michał Litwiniuk. Dotacja pozwoli przede wszystkim zabezpieczyć koszty pracownicze. Drugie tyle stowarzyszenie dokłada do prowadzenia przytuliska. - Jesteśmy jednym z lepszych schronisk w Polsce, ponieważ dbamy o nasze zwierzęta i o to, by chociaż w naszym schronisku miały ciepłą michę, ciepłą budę i morze miłości od naszych kochanych wolontariuszy – mówiła prezes Anna Korolczuk.

By jednak znaleźć pieniądze na leczenie zwierząt, modernizację obiektu czy opał trzeba dozbierać co najmniej drugie 370 tys. zł. Dlatego, podczas spotkania w urzędzie miasta wiceprezes Aneta Hetmańczyk przypomniała o możliwości przekazania 1 procenta podatku dochodowego na rzecz stowarzyszenia. Prezydent zadeklarował zaś wniesienie projektu uchwały przewidującej zwolnienia z opłat od posiadania psów, wszystkich, którzy dadzą dach nad głową bezdomniakom. Obecnie takiego podatku ustawowo nie płacą już osoby powyżej 65 roku życia.

Cały artykuł przeczytacie w najbliższym numerze Słowa Podlasia, nr 2

 

Marcin Kozarski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ryś
ryś 09.01.2019, 15:06
zdjęcie nie trafione......

Pozostałe