Poza Prawem: Milionowa karuzela elektroniką

  • 08.01.2019, 11:38
  • Marcin Kozarski
Poza Prawem: Milionowa karuzela elektroniką
Udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu wyłudzenia podatku VAT, usiłowanie oszustwa w stosunku do mienia wielkiej wartości oraz nierzetelne prowadzenie ksiąg podatkowych zarzuca lubelska prokuratura okręgowa Piotrowi D., współwłaścicielowi renomowanej kancelarii rachunkowej. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Jak ustaliliśmy postępowanie w sprawie karuzeli podatkowej prowadzi wydział śledczy lubelskiej prokuratury okręgowej. - Jednym z trzech podejrzanych jest Piotr D., który ma zarzuty usiłowania oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu wyłudzenia vatowskie, polegające na handlu wyrobami elektronicznymi w ten sposób, że były sprzedawane w Polsce, następnie odsprzedawane za granicę, a później jeszcze sprowadzane z tych krajów. Mężczyzna jest też podejrzany o nierzetelne prowadzenia ksiąg podatkowych, to jest poświadczenie nieprawdy w deklaracjach podatkowych - nasze informacje potwierdza prokurator Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Prowadzący śledztwo nie informują o mechanizmach procederu, jego poszczególnych ogniwach, łącznej kwocie strat na jakie mógł zostać narażony Skarb Państwa ani szczegółowej roli podejrzanych. Nam udało się jednak ustalić, że wcześniej w sprawie przesłuchano kilku obcokrajowców, którzy prowadzili z Piotrem D. interesy. Wiadomo też, że mężczyzna nie pełnił roli kierowniczej w grupie oraz że służbom skarbowym udało się skutecznie zablokować zwrot co najmniej 5 mln zł podatku. Do nielegalnych działań miało dochodzić od kwietnia do grudnia 2013 roku. Prokuratura ujawnia, że podczas przesłuchania Piotr D. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. - Na razie nie będziemy jednak ujawniać co powiedział - dodaje prokurator Kępka.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 2

 

 

 

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe