BIAŁA PODLASKA: Inwestycje pod znakiem zapytania

  • 08.01.2019, 11:54
  • Joanna Danielewicz
BIAŁA PODLASKA: Inwestycje pod znakiem zapytania
Propozycja budżetu na ten rok, przygotowana przez poprzedników obecnej władzy z pewnością nie zostanie przyjęta w zaproponowanej formie. - Papier przyjmie wszystko. My urealnimy ten budżet – zapowiada Bogusław Broniewicz, szef stowarzyszenia Biała Samorządowa i przewodniczący radny miasta.

Tegoroczny, zaplanowany na  ponad 400 mln zł budżet miasta zapowiadał się mocno inwestycyjnie. Na przedsięwzięcia w mieście zaplanowano bowiem ponad 116 mln złotych. Do realizacji wpisano tak drobne inwestycje przeznaczone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego (ciąg pieszo-jezdny przy Jagodowej; chodnik przy Cmentarzu Jeńców Włoskich przy Włoskiej; kontynuacja przebudowy chodnika przy Łukaszyńskiej; siłownia zewnętrzna i boisko piłki plażowej przy Akademickiej; plac zabawa przy przedszkolu nr 17 przy Zygmunta Starego; centrum sportu i rekreacji "Janowska Arena" przy Janowskiej; teren rekreacyjny przy Zagrodowej; plac rekreacyjny przy szkole nr 1 przy Narutowicza; pumptrack – skatepark), jak i całą listę inwestycji w oświacie. Są tu też wielkie wieloletnie inwestycje, które stanowiły trzon przedsięwzięć realizowanych przez miasto w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, na które Biała Podlaska pozyskała milionowe dotacje z UE. Pamiętajmy, że w ramach tego programu miasto miało zrealizować w najbliższych latach inwestycje za ponad 100 mln złotych. W ramach tych przedsięwzięć zaplanowano chociażby ścieżki rowerowe, odnowienie floty MZK, oświetlenie ulic, rewitalizację parku Radziwiłła, rewitalizację terenów przemysłowych miasta.

Oczywiście nie wszystkie przedsięwzięcia w budżecie zapisane, zostaną zrealizowane w tym roku. Szczególnie te duże, jak wiadukt nad przejazdem kolejowym (obwodnica wschodnia), to przedsięwzięcie z finałem realizacji w roku 2023, realizowane etapami. Wiele z pozycji inwestycyjnych ma jednak znaleźć swój finał w tym roku – przynajmniej według zapisów w budżecie. Tak zaplanowano choćby prace na stadionie miejskim, budowę ulic Koncertowej i Podmiejskiej, budowę parku miejskiego na os. Jagiellońskim, rewitalizację zespołu pałacowo – parkowego Radziwiłłów czy rondo na skrzyżowaniu Sidorska z Łomaską.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 2

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 11.08.2019, 09:28
Co wy se myślicie miał być w białej pumptrack i skatepark gdzie my mamy jeździć ja rozumiem, że można sobie zbudować ale wszyscy sie czepiają potem dzwonią na policję i nagle mówią ,że to jest nielegalnie noi to burzą
Mieszkaniec miasta Biała Podlaska
Mieszkaniec miasta Biała Podlaska 10.01.2019, 10:21
A na woli jak nie bylo nic robione tak i nie jest ... a czy kiedys bedzie ?? Raczej nie. Bo ludzie mieszkajacy za torami sa okreslani gorszymi..
zołza
zołza 09.01.2019, 15:11
Co z panią skarbnicą - biała na plusie? Czy już out?prosimy o info,kiedy ta okropna pani opuści szeregi urzędnicze w um
AK
AK 08.01.2019, 15:12
A co z tak potrzebną Armii Krajowej ? zrezygnowali tylko dlatego, że to obietnica poprzedniego prezydenta ?

Pozostałe