Gmina Janów Podlaski: Były wójt Janowa z zarzutami prokuratury

  • 08.01.2019, 12:04
  • Paulina Chodyka
Gmina Janów Podlaski: Były wójt Janowa z zarzutami prokuratury
Ustawianie przetargów na odśnieżanie dróg i ulic oraz przekroczenie swoich uprawnień, działając na szkodę interesu publicznego to zarzuty, jakie usłyszeli były wójt Janowa Jacek H. oraz jego współpracownicy.

Po wyborach samorządowych w 2018 roku w Janowie Podlaskim nastąpiła zmiana na stanowisku wójta. Po szesnastoletniej kadencji z urzędu odszedł Jacek H. W tegorocznych wyborach nie ubiegał się o reelekcję. Pod koniec grudnia ubiegłego roku byłemu już samorządowcowi oraz dwóm innym pracownikom janowskiego urzędu: Andrzejowi T. i Leszkowi J. zarzuty postawiła bialska prokuratura. Sprawa dotyczy ustawiania przetargów na odśnieżanie ulic i dróg na terenie gminy. Jak informuje Edyta Winiarek, prokurator rejonowa w Białej Podlaskiej śledztwo związane jest z niedopełnieniem obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych zatrudnionych w janowskim urzędzie gminy, którzy wykonywali czynności w postępowaniu o wykonanie zamówienia na odśnieżanie ulic i dróg na terenie gminy.

Podejrzani mieli naruszyć przepisy poprzez niedopuszczenie oferty w postępowaniu "rozpoznanie cenowe" o udzielenie zamówienia publicznego o wartości nie przekraczającej 30 tys. euro na odśnieżanie w sezonie zimowym 2016/2017 i 2017/2018. Chodzi o przestępstwo z art. 231 par. 1 kodeksu karnego. Jak podaje prokurator Winiarek, Jackowi H. oraz Andrzejowi T. i Leszkowi J. przedstawiono zarzuty, że w sezonach 2012-2018 działając wspólnie i w porozumieniu w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę przekroczyli swoje uprawnienia w związku z wyborem kandydata do wykonania zamówienia publicznego na odśnieżanie dróg i ulic na terenie gminy, czym działali na szkodę interesu publicznego.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 2

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
#
# 10.01.2019, 16:37
Może skacząc w innej instytucji też na Prostej :)
kkkkkk
kkkkkk 10.01.2019, 15:46
ciekawe czy wybiera się do zakładu na Prostej
munio
munio 10.01.2019, 15:33
Ale amerykę odkryli. Z odśnieżniem zawsze w janowie były dziwne sytaucje. Powinni sprawdzić wszystkie lata, a zwłaszcza lata kiedy brat wójta wygrywał przetargi.
ssss
ssss 09.01.2019, 06:46
Zaczynał w urzedzie na Prostej

Pozostałe