Łomazy: 10 milionów na inwestycje

  • 11.01.2019, 09:44
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Łomazy: 10 milionów na inwestycje
W tym roku samorząd ma do wydania w budżecie 30 milionów złotych. Z czego około 10 mln zostanie przeznaczonych na inwestycje. Dzięki temu powstaną liczne przedsięwzięcia infrastrukturalne, kontynuowane będą także projekty poprawiające atrakcyjność turystyczną gminy. Niestety, mieszkańców nie ominie podwyżka cen za wywóz śmieci, choć na ostatniej sesji taka decyzja jeszcze nie zapadła.

Najważniejszym projektem inwestycyjnym jest montaż instalacji czerpiących energię z odnawialnych źródeł. – Obecnie trwają prace polegające na zamontowaniu systemów w gospodarstwach domowych – mówi wójt Jerzy Czyżewski. – Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, dlatego w najbliższym czasie wylosujemy gospodarstwa, które znajdują się na liście rezerwowej – dodaje. Wartość inwestycji to 5,5 mln zł, z czego 85 procent dofinansuje Unia Europejska. W gminie zostanie też zamontowane energooszczędne oświetlenie uliczne typu LED. A to w ramach projektu gmin partnerskich Doliny Zielawy oraz miasta Terespol. Projekt wart jest nieco ponad 5, 4 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie ponad 3, 7 mln.

Kolejną ważną inwestycją będzie modernizacja oczyszczalni i budowa sieci wodno-kanalizacyjnej w Łomazach. W grudniu ubiegłego roku, w ramach projektu kupiono już ciągnik i zestaw asenizacyjny. Wartość przedsięwzięcia to bez mała 3,2 mln zł. Rozpocznie się także budowa wodociągu w Jusakach-Zarzece. – Na ten cel przeznaczymy blisko 1 mln zł. Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę robót – informuje wójt Czyżewski.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 2

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe