Gmina Radzyń Podlaski: Wojewoda nie widzi uchybień przy zmianie prezydium

  • 11.01.2019, 10:18 (aktualizacja 11.01.2019, 10:20)
  • Joanna Danielewicz
Gmina Radzyń Podlaski: Wojewoda nie widzi uchybień przy zmianie prezydium
Wciąż trwa walka o prezydium rady gminy. Tuż pod koniec grudnia opozycja wnioskowała o wprowadzenie do porządku obrad głosowań nad odwołaniem przewodniczących. Taki przewrót raz w tej kadencji już się udał. Co więcej, wojewoda uznał go za zgodny z prawem.

Przypomnijmy, że podczas pierwszej sesji inaugurującej pracę owej rady gminy na stanowiska przewodniczącej i wiceprzewodniczącego powołani zostali: Elżbieta Pieśko i Michał Wierzchowski. Obydwoje to reprezentanci komitetu wyborczego kontrkandydata obecnego wójta.

Jednak już tydzień później, 30 listopada, radni z obozu Wiesława Mazurka, zyskując jeden głos w radzie, zdobyli większość i zawnioskowali o odwołanie prezydium i powołanie nowego. Wówczas to radna Anna Grochoła, która złożyła wniosek o odwołanie prezydium, poproszona o podanie podstawy prawnej powołała się na zapisy ustawy o samorządzie i statut gminy, mówiące o tym, że radni mogą wnioskować o rozszerzenie porządku obrad, a rada taki wniosek powinna głosować. Zostaje on przyjęty, jeśli zostanie przegłosowany bezwzględną większością głosów. Nie padła natomiast żadna argumentacja za złożeniem takiego wniosku. Przegłosowanego wniosku nie poddano zresztą również dyskusji.

Radni przegłosowali odwołanie dotychczasowych przewodniczących. Później wybrali nowe prezydium, już z grona sprzyjającego wójtowi. Przewodniczącą została Barbara Palica, a jej zastępcą Henryk Rosiński.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym, radzyńskim numerze Słowa Podlasia, nr 2

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
głos z puszczy
głos z puszczy 12.01.2019, 20:13
Jak dla Wojewody niczym jest Prawo Lokalne jakim jest Statut to czego PIS rzuca się jak Komisja Europejska do pionu stawia Rząd Polski .U nas Kali nigdy nie zaginie.
ja
ja 11.01.2019, 15:22
W pislandii wszystko wolno

Pozostałe